Tisíce lidí se loučily se Sinéad O'Connorovou. Zpěvačku a aktivistku proslavily krátké vlasy i kritika církve

Tisíce lidí se v úterý v irském městě Bray naposledy loučily se zpěvačkou a aktivistkou Sinéad O'Connorovou při smutečním průvodu po nábřeží ve městě. O‘Connorová má být následně pohřbena při soukromém obřadu.

Bray Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irská policie vyzvala veřejnost, aby se na místě shromáždila mezi 11.30 a 12.30 místního času (12.30 až 13.30 středoevropského letního času). Některé ulice Bray byly pro dopravu uzavřeny. Lidi, kteří se chtějí vydat k pohřebnímu průvodu, policie vyzvala, aby pokud možno přijeli veřejnou dopravou.

„Byla tak vzpurná a posilující a inspirující a moje matka nesnášela, když jsem poslouchala její hudbu,“ řekla podle agentury AP jedna z fanynek Ruth O’Sheaová, která do Bray přijela i se svými dvěma dcerami.

Zemřela irská zpěvačka Sinéad O'Connorová, bylo jí 56 let. Proslavila se hitem Nothing Compares 2U

Číst článek

O'Connorová, která se proslavila v roce 1990 hitem Nothing Compares 2 U, zemřela ve svém londýnském bytě na konci července ve věku 56 let. Příčina úmrtí dosud nebyla oznámena, policie však vyloučila cizí zavinění.

Pohřební průvod se v úterý od restaurace Harbour Bar pomalu vydal na asi kilometrovou trasu po nábřežní ulici Strand Road, kde oblíbená zpěvačka žila 15 let. Její rodina v prohlášení, v němž zvala veřejnost k poslednímu rozloučení, uvedla, že Sinéad O'Connorová „milovala život v Bray a její obyvatele“.

Fanoušci zpěvačky před jejím domem v Bray od rána pokládali květiny a ručně psané vzkazy, v nichž děkovali za hudbu i další aktivity O'Connorové. „Navždy máš místo v mém srdci,“ stálo na jednom z lístků podle deníku The Irish Times.

Kanadský hitmaker The Weeknd se v Praze rozloučil se svým alter egem. Na koncert dorazilo 60 tisíc lidí

Číst článek

O'Connorová byla proslulá nejen svým emocionálně silným hlasem nebo krátkým sestřihem, ale také například kritikou římskokatolické církve a konverzí k islámu.

Veřejně přiznala také své psychické problémy. Když loni spáchal sebevraždu její sedmnáctiletý syn Shane, O'Connorová na twitteru napsala, že bez něj nemá její život smysl.

Irský prezident Michael D. Higgins v úterním tiskovém prohlášení oznámil, že se se svou ženou Sabinou účastní ranního soukromého smutečního obřadu.

„Záplava zármutku i uznání života a díla Sinéad O’Connorové ukazuje ukazuje silný vliv, jaký měla na irský lid,“ uvedl prezident.

Hlavní imám irského islámského centa šajch Umar Al-Qadri uvedl, že je „nesmírně vděčný za příležitost vést muslimskou smuteční modlitbu za dceru Irska Sinéad O’Connorovou známou také jako Shuhada Sadaqatová“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme