Sir Ringo Starr, bubeník slavných Beatles získal šlechtický řád. 'Budu ho nosit ke snídani,' prohlásil

Britský princ William v úterý povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra. Jeho kolegovi z kapely Paulovi McCartneymu se této pocty dostalo v roce 1997.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bubení Beatles Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, získal šlechtický titul sir | Zdroj: Reuters

Sedmasedmdesátiletý rodák z Liverpoolu Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, se zúčastnil úterní slavnostní ceremonie v Buckinghamském paláci.

„Znamená to hodně, je to uznání toho, co jsem dělal. Přijal jsem to s radostí," prohlásil bubeník legendární kapely Beatles.

Roku 1965 dostala celá kapela Řád britského impéria a Starr řekl, že dnes své kolegy postrádal. „Dnes, o samotě, jsem se trochu třásl," řekl.

Bubeník Beatles Ringo Starr a zpěvák Beatles Paul McCartney | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Před 53 lety udělení řádu čtveřici mladých hudebníků vyvolalo smíšené pocity. Rock-and-roll ještě vyvolával nedůvěru a několik těch, kdo řád dostali v minulosti, na protest své medaile vrátili.

Zpěvák Beatles John Lennon později podle BBC přiznal, že všichni byli ze setkání s královnou tak nervózní, že v Buckinghamském paláci vyhledali toaletu, aby si dali cigaret

„Kdo že to řekl? Tak tuhle povídačku nebudu dál šířit," smál se v úterý Starr, když mu to někdo připomenul.

Na ceremoniál s ním přišla jeho manželka Barbara Bachová. Na otázku, zda chce, aby se mu říkalo sir Ringo, hudebník, jehož pravé jméno je Richard Starkey, odpověděl: „To ještě nevím, je to nové a nevím, jak to náležitě užívat." Pak se obrátil k reportérovi BBC a řekl: „Ale očekávám, že vy to používat budete."

O tom, co s příslušným řádem udělá, má Starr jasnou představu. „Budu ho nosit ke snídani," prohlásil.

Do Buckinghamského paláce nepřišel zcela nepřipravený. Minulý týden prý byl na večeři s McCartneym, který mu udělil pár rad. „Usmívej se," řekl mu. Starr nyní žije v Los Angeles.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme