Sir Ringo Starr, bubeník slavných Beatles získal šlechtický řád. 'Budu ho nosit ke snídani,' prohlásil

Britský princ William v úterý povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra. Jeho kolegovi z kapely Paulovi McCartneymu se této pocty dostalo v roce 1997.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bubení Beatles Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, získal šlechtický titul sir | Zdroj: Reuters

Sedmasedmdesátiletý rodák z Liverpoolu Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, se zúčastnil úterní slavnostní ceremonie v Buckinghamském paláci.

„Znamená to hodně, je to uznání toho, co jsem dělal. Přijal jsem to s radostí," prohlásil bubeník legendární kapely Beatles.

Roku 1965 dostala celá kapela Řád britského impéria a Starr řekl, že dnes své kolegy postrádal. „Dnes, o samotě, jsem se trochu třásl," řekl.

Bubeník Beatles Ringo Starr a zpěvák Beatles Paul McCartney | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Před 53 lety udělení řádu čtveřici mladých hudebníků vyvolalo smíšené pocity. Rock-and-roll ještě vyvolával nedůvěru a několik těch, kdo řád dostali v minulosti, na protest své medaile vrátili.

Zpěvák Beatles John Lennon později podle BBC přiznal, že všichni byli ze setkání s královnou tak nervózní, že v Buckinghamském paláci vyhledali toaletu, aby si dali cigaret

„Kdo že to řekl? Tak tuhle povídačku nebudu dál šířit," smál se v úterý Starr, když mu to někdo připomenul.

Na ceremoniál s ním přišla jeho manželka Barbara Bachová. Na otázku, zda chce, aby se mu říkalo sir Ringo, hudebník, jehož pravé jméno je Richard Starkey, odpověděl: „To ještě nevím, je to nové a nevím, jak to náležitě užívat." Pak se obrátil k reportérovi BBC a řekl: „Ale očekávám, že vy to používat budete."

O tom, co s příslušným řádem udělá, má Starr jasnou představu. „Budu ho nosit ke snídani," prohlásil.

Do Buckinghamského paláce nepřišel zcela nepřipravený. Minulý týden prý byl na večeři s McCartneym, který mu udělil pár rad. „Usmívej se," řekl mu. Starr nyní žije v Los Angeles.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme