Bez ohledu na pohlaví. Mexičané mohou nově uzavírat homosexuální sňatky na konzulátech

Mexičané mohou uzavírat homosexuální sňatky na všech konzulátech této latinskoamerické země ve světě, oznámilo ve čtvrtek mexické ministerstvo zahraničí. Sňatky osob téhož pohlaví v Mexiku nejsou povoleny na celonárodní úrovni, úřady je umožňují v polovině států federace. V pátek o tom informovala španělská agentura Europa Press.

Tento článek je více než rok starý.

Ciudad de Mexico Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecké úřady zakazují pochod homosexuálů plánovaný v Istanbulu.

Ze zemí Latinské Ameriky uzákonila sňatky osob stejného pohlaví na celostátní úrovni jako první Argentina (ilustrační foto) | Foto: José Cabezas | Zdroj: Reuters

„Od nynějška mohou všechny mexické konzuláty potvrzovat sňatky dvou mexických občanů bez ohledu na jejich pohlaví,“ uvádí se v prohlášení mexického ministerstva.

Havanou prošel průvod za práva homosexuálů. Svolali ho přes nově zavedený mobilní internet

Číst článek

„Nemůžeme mít demokracii, pokud budeme vyčleňovat ze společnosti část obyvatel,“ uvedl k prohlášení Marcelo Ebrard, ministr zahraničí vlády prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora, který je v úřadu od loňského prosince.

Sňatky osob téhož pohlaví umožňuje v Mexiku 16 států. Návrh zákona, který by je povolil na národní úrovni, parlament před třemi lety zamítl. Už v roce 2015 ale mexický nejvyšší soud konstatoval, že právní předpisy omezující manželství pouze na svazek mezi mužem a ženou odporují ústavě.

Ze zemí Latinské Ameriky uzákonila sňatky osob stejného pohlaví na celostátní úrovni jako první Argentina a to v roce 2010. Po ní tak učinily Brazílie, Kolumbie a Uruguay. Chile, Kostarika a Ekvádor umožňují párům téhož pohlaví registrované partnerství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme