Místo prozrazených výsledků tipovací aplikace. Organizátoři Oscarů zmátli uživatele twitteru

Americká akademie filmového umění a věd na twitteru vyděsila filmové fanoušky. Na sítích se šířilo přesvědčení, že organizátoři Oscarů zopakovali faux pas z roku 2017 a předem prozradili výherce několika cen. Na sociálních sítích se ale také mluví o tom, že ve Spojených státech roste množství školáků, kteří žijí na ulici nebo o coming outu Francouzsky na instagramu. Více se dozvíte ve výběru ze sociálních sítí, které sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Washington/Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ceny Oscar (ilustrační foto)

Oscar tento rok chybu neudělal. Pouze zveřejnil, že lidé mohou tipovat vítěze na twitteru (ilustrační foto) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Celé pozdvižení kolem Oscarů odstartoval příspěvek, podle kterého má sošku za nejlepší film dostat jihokorejský snímek Parazit a za nejlepšího režiséra Sam Mendes s filmem 1917. Ve vlákně pod příspěvkem se začali ozývat zklamaní uživatelé, kteří kvůli přešlapu správců účtu akademie přišli o překvapení.

Předávání Oscarů bude opět bez moderátora. Televize ABC slibuje velmi zábavnou show

Číst článek

Vyhlašování Oscarů totiž bude až z neděle na pondělí našeho času. Jak se ale ukázalo, vůbec nešlo o chybu, ale o tip, o předpověď určenou pro twitter.

Akademie totiž představila aplikaci v rámci této sociální sítě, na které si mohou filmoví nadšenci tipnout, kdo získá jakou cenu. Až se budou zlaté sošky předávat, aplikace vyhodnotí vaši úspěšnost. V tuto chvíli už správci účtu matoucí příspěvek odstranili. Samotná Akademie situaci neokomentovala, sdílela pouze komentář, který do chaosu vnesl jasno a upozornil, že jde pouze o ukázku toho, jak tipování funguje.

A pro koho by filmoví fanoušci letos chtěli Oscara? Koluje například hashtag OscarForRenée za herečku Reneé Zellweger za výkon ve filmu Judy. Šíří se ale i hashtag OscarForScarlett Scarlett Johansson. Ta je nominovaná za dvě role ve filmu Manželská Historie a Králíček Jojo. Velké podpoře na sítích se těší i Joaquin Phoenix, který ve filmu Joker ztvárnil stejnojmennou postavu.

Školáci bez domova

Američany na sociálních sítích zároveň pobouřila studie, která ukazuje, že je rekordní množství školáků v USA bez domova. Mohou za to prý nedostupné ceny bydlení, domácí násilí i závislost na drogách.

Studie vychází z dat ze školního roku 2017-2018. Mimo svůj domov podle ní žije až 1,5 milionu školou povinných. Asi tři čtvrtiny z nich bydlí u příbuzných nebo kamarádů. Sedm procent lidí tráví noci v hotelech nebo motelech. A dalších sedm procent jednoduše nemá bydlení žádné. Autoři studie upozorňují, že skutečná čísla přitom mohou být ještě vyšší. Před patnácti lety nemělo vlastní domov o polovinu méně mladých lidí - nějakých 680 tisíc.

Ve Francii se sociální sítě ponořily do diskuse o rouhání. Ostré výměny podnítila šestnáctiletá dívka Mila. V polovině ledna v živém přenosu na instagramu mluvila o své homosexuální orientaci. Následně si od jednoho muslimského diváka vysloužila vulgární označení.

Mila reagovala tím, že islám označila za náboženství nenávisti a také přidala několik vulgarit. Od té doby se její komentář stal předmětem policejního vyšetřování i televizních debat.

Mila o incindentu promluvila v Quotidien:

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme