Nakladatelství Bauer Media zvažuje, že podá opravný prostředek v soudním sporu s Havlovou

Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Nakladatelství to ve čtvrtek sdělilo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inagurace prezidenta Miloše Zemana 2018. Bývalá první dáma Dagmar Havlová | Zdroj: Pražský hrad

„Nyní ještě zkoumáme, zda podáme opravný prostředek,“ uvedl mluvčí Bauer Media Arnd Wagner. Ani takový krok v podobě dovolání jako mimořádného opravného prostředku by ale neměl odkladný účinek, pokud jde o zaplacení čtyř milionů korun. Vydavatelství se také musí omluvit.

Čtyři miliony pro Havlovou. Dostane odškodné za nepravdivou zprávu bulváru o milenci

Číst článek

Částku, která výrazně převyšuje sumy v dosavadních podobných případech, pražský vrchní soud Havlové přiznal za text v bulvárním časopisu Pestrý svět z března 2012. V té době časopis spadal právě pod Bauer Media. Později ho převzala mediální skupina Mafra patřící do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.

„Když jsme kupovali Bauer Media, tak jsme se dohodli, že soudní spory na ochranu osobnosti nejdou za námi, ale zůstávají v Bauer Media, v. o. s.,“ uvedl v úterý bez dalších podrobností Karel Hanzelka.

Svým rozhodnutím pražský vrchní soud podstatně zvýšil původní odškodné, které Havlové přiznal v listopadu 2015 pražský městský soud a které činilo 1,2 milionu korun. Havlová za nepravdivá tvrzení, která podle soudu hrubě zasáhla do její pověsti a cti, požadovala pět milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme