Má IQ vyšší než většina lidí. V 11 letech šel na vysokou, dokončil ji za tři roky a získal práci ve SpaceX

Společnost amerického miliardáře Elona Muska SpaceX přijala do svých řad výjimečného mladíka. Kairan Quazi má IQ vyšší než 99,9 procent běžné populace. Na rozdíl od mnoha dětí s takovou úrovní inteligence je ale podle své matky neuvěřitelně společenský. Ve svých 14 letech se teď stane součástí americké technologické společnosti, která působí v kosmickém průmyslu.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace rakety společnosti SpaceX u Měsíce

„Myslím, že vysokoškolská léta byla nejšťastnějšími roky mého života, protože jsem měl opravdu hodně autonomie a mohl jsem jít svou cestou,“ řekl Kairan (ilustrační foto) | Zdroj: SpaceX

„Připojím se k nejúžasnější společnosti na planetě jako softwarový inženýr v týmu Starlink,“ napsal ve čtvrtek na sociální síť LinkedIn. Příspěvek zveřejnil krátce před promocí na inženýrské škole na Santa Clara University. Kairan je také nejmladším absolventem této školy, napsal server Seattle Times.

Škodlivý start rakety Starship. Ochranáři žalují americký úřad kvůli povolení pro SpaceX

Číst článek

„Myslím, že vysokoškolská léta byla nejšťastnějšími roky mého života, protože jsem měl opravdu hodně autonomie a mohl jsem jít svou cestou,“ řekl Kairan, kterého teď v životě čeká několik změn, mimo jiné také stěhování z kalifornského Pleasantonu do Redmondu ve Washingtonu.

Quaziho mimořádná cesta začala v jeho dvou letech, v té době uměl plynně mluvit. Už ve školce vyprávěl ostatním dětem a učitelům zprávy, které slyšel v rádiu, uvedl pro server Los Angeles Times.

V devíti letech měl ve škole pocit, že úkoly jsou pro něj moc jednoduché. Jeho rodiče, učitel a pediatr se shodli, že je připravený přeskočit několik ročníků. Ze základní školy nakonec zamířil rovnou na vysokou, píše server Insider.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme