Francouzská atletka vyšplhala na laně do druhého patra Eiffelovy věže, překonala tak světový rekord

Pařížská Eiffelova věž se ve středu změnila v jedno velké sportoviště. Francouzská atletka Anouk Garnierová vyšplhala na laně do druhého patra nejnavštěvovanější francouzské památky a zdolala tak mužský i ženský světový rekord. Původní pokus, který byl naplánovaný na minulý týden, se musel kvůli silnému větru přesunout právě na středu.

Od stálého zpravodaje Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská atletka Anouk Garnierová na laně vyšplhala do druhého patra Eiffelovy věže

Francouzská atletka Anouk Garnierová na laně vyšplhala do druhého patra Eiffelovy věže | Foto: Sarah Meyssonnier | Zdroj: Reuters

Garnierová je několikanásobnou mistryní světa v překážkovém běhu. Jejím cílem bylo překonat 110 metrů a vylézt až do druhého patra Eiffelovy věže – zdolala tak nejen ženský rekord, který měla zapsaný Dánka Mathilde Steensgaardová, ale i mužský rekord Jihoafričana Thomase van Tondera.

Atletku na místě podporovalo velké množství lidí, mnozí se zastavovali. Při výkonu byla jištěná a sledovali ji jak novináři, tak i návštěvníci Eiffelovy věže. Ta byla totiž v běžném provozu.

Garnierová chce tímto způsobem vybrat peníze na boj proti rakovině, kterou trpí její matka. Lékaři u ní objevili rakovinu prsu před deseti lety a zhruba před dvěma lety se nemoc vrátila v jiných částech těla.

Atletka peníze vybírá pro Ligu proti rakovině, lidé mohou přispět třeba přes internet. Cílová částka je pět tisíc eur, tedy přes 120 tisíc korun.

Martin Balucha, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme