Češka získala ocenění od britského premiéra. V Cornwallu pracuje na čištění pobřeží od plastů

V západoanglickém Cornwallu v sobotu pokračuje summit lídrů zemí skupiny G7. Mimo jiné řeší i klimatickou krizi a ochranu životního prostředí. Za čištění mořského pobřeží v Cornwallu získala v předvečer summitu Češka Monika Hertlová ocenění od britského premiéra Borise Johnsona. Ten jí udělil cenu pro dobrovolníky Points of Light. Zároveň napsal jí a jejímu partnerovi osobní dopis.

Od zpravodaje z místa Cornwall Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monika Hertlová na své plachetnici Annie. | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Monika Hertlová žije s partnerem Stevem v Cornwallu a společně založili organizaci Clean Ocean Sailing. Na 113 let staré plachetnici Annie Monika a Steve s dobrovolníky objíždějí pobřeží a na nepřístupných plážích a ostrůvcích sbírají odpadky, především plasty. Nasbírali jich přes 50 tun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češka získala ocenění od britského premiéra za čištění pobřeží v Cornwallu

„Řešení samozřejmě není to sbírat. Z naší strany je to aktivita, která zviditelňuje problém a nám dává pocit zadostiučinění, že děláme alespoň trošku, co můžeme. Řešením je změnit naše konzumní návyky a tlačit na firmy, aby se vyrábělo méně plastů, aby se nepoužíval zbytečně jednorázový plast a více se recyklovalo,“ vysvětluje Monika.

Začal summit světových ekonomik G7 v Británii. Bude se řešit otázka očkování nebo postoj k Číně

Číst článek

Manifestační plavba

V sobotu se spolu s dalšími zúčastnila manifestační plavby, která má světové lídry upozornit na nutnost změnit vztah lidstva k životnímu prostředí.

„Myslím si, že potenciál tady určitě je. Že by se to určitě mělo stát. Ono už je pozdě. Je nejvyšší čas, aby lídři začali měnit zákony, začali měnit otevřeně o tom, že jsme v ekologické krizi, která je v plném proudu a že musíme něco začít dělat všichni,“ apeluje Monika, která s přáteli již na zlepšení situace pracovat začala.

Jaromír Marek, onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme