Svatba mezi zvířaty. Brno chce lidem dopřát sňatky v zoologické zahradě

Brno chce umožnit lidem uzavírat sňatek v prostorách tamní zoologické zahrady. Je o to velký zájem, řekl v pondělí novinářům náměstek primátorky Petr Hladík z KDU-ČSL. Podle něj vyjde vytvoření zázemí pro svatebčany na stovky tisíc korun, město chce možnost nabídnout od léta.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba | Foto: stock exchange

Lidé se po možnosti svatby v areálu zoo ptali, ale zatím to nebylo možné. „Chceme proto letos vyčlenit prostor, který by nabídl zázemí pro svatbu, ale nerušil by návštěvníky. Zároveň by místo mohlo být zajímavé pro fotografa,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Počet svateb roste. Nevěsty si čím dál častěji šaty kupují, v módě je smetanová nebo lomená bílá

Číst článek

Mluvčí zoo Michal Vaňáč řekl, že prostor pro svatby bude pod dětskou zoo a také v blízkosti expozice s kiangy, což je asijský osel. „Bude to novinka. Dosud jsme nabízeli jen rozlučku se svobodou, nyní budeme moct nabízet rozlučku i obřad,“ řekl Vaňáč.

Své ano si mohou říct lidé také v jiných zoologických zahradách v Česku. Svatbu nabízí například zoo v Praze, Ostravě nebo Dvoře Králové.

„Svatební obřad vám rádi připravíme na nádvoří secesní Neumannovy vily s výhledem na hejna plameňáků, ale třeba také na dřevěné lávce obklopeni nosorožci a zebrami nebo v těsném sousedství slonů. A nemusíte se bát, zvířata budou pouze přihlížet, do vašeho obřadu se nezapojí,“ stojí například na webu královédvorské zoo.

Virtuální prohlídka zoo

Brno pak se svou zoo chystají také virtuální prohlídku zahrady, kterou by letos vytvořily v přízemí Staré radnice v centru města. Podle Vaňáče je to priorita zoo.

„Může to být alternativa pro zimní měsíce, jak navštívit zoo v teple a komfortu, ale také je to možnost pro osoby se sníženou možností pohybu. Člověk by přišel a nasadil by si jen brýle a v místnostech by mohl navštívit různé expozice,“ popsal záměr náměstek brněnské primátorky Hladík.

Vybavení by mělo stát zhruba pět milionů korun. „Týká se to přízemí Staré radnice. Máme ale vyhlédnuté i podzemí, které je zatím nepřístupné, protože je tam velká vlhkost. Rádi bychom to vyřešili, abychom příští rok rozšířili virtuální prohlídku i tam,“ řekl Hladík.

Podle něj je to poslední historická část podzemí, která je nepřístupná. Brněnská zoo vznikla v roce 1957. Loni zaznamenala nejvyšší návštěvnost 330 tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme