V Praze se otevřela kavárna POTMĚ. Výtěžek z prodaného občerstvení pomůže nevidomým

Už po dvanácté se v Praze otevřela kavárna POTMĚ, ve které v absolutní tmě obsluhují nevidomí lidé. Peníze, které návštěvníci zaplatí za občerstvení, jdou na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu a projektu Světluška. Zavítat do netradičního podniku můžete na pražském náměstí Republiky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavárna POTMĚ | Foto: donald judge/Flickr.com | Zdroj: CC BY 2.0/Wikipedia

„Dobrý den, jmenuji se Mirek a budu vaším průvodcem kavárnou POTMĚ. Poprosím vás, uděláme takový malý vláček. Otočím se k vám zády a nabídnu vám své pravé rameno. Otevírám vstupní dveře do předsíně,“ říká Radiožurnálu a dalším návštěvníkům při vstupu do kavárny pan Mirek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž z netradiční kavárny POTMĚ

S průvodcem jsme vstoupili, je tady úplná tma. „Tady zastavíme. A já budu jednoho po druhém usazovat,“ pokračuje Mirek.

U stolu sedím společně s Markétou a její dcerou Alenou. Dostala jsem hrneček se svým ledovým čajem a zkouším se napít. Do pusy jsem se strefila. Občas dělá problém jen najít hrneček na stole.

„Je to uklidňující, ale zároveň takový divný pocit,“ přibližuje Alena své dojmy z netradičního podniku, zážitek se jí líbil, po východu ze zařízení si však návštěvnice zakrývají oči, světlo je ostré.

V Praze kavárna Potmě stojí do 21. června. Poté se přesune třeba do Pardubic, Litomyšle a nebo Ostravy.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme