Světová zdravotnická organizace: pětina Čechů vůbec nesportuje. Nadváhou u nás trpí každý druhý člověk

Pětina Čechů vůbec nesportuje, uvádí to Světová zdravotnická organizace. Z jejích dat dále vyplývá, že ani polovina dospělých Čechů nesplňuje doporučenou tříhodinovou týdenní dávku pohybu. Nadváhou nebo obezitou u nás podle České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně trpí každý druhý člověk. Pohyb má přitom na fyzickou i psychickou kondici blahodárný vliv.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle průzkumu Equa bank si skoro dvacet procent lidí do nového roku předsevzalo, že začne sportovat. (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Celý váš organismus je úplně nadšen z toho, když se hýbeme,“ říká lékařka Kateřina Cajthamlová. „Ventilují se tím stresy, zvyšuje se tím fyzická i psychická odolnost a imunitní systém na to reaguje velmi pozitivně,“ popisuje Cajthamlová, jak je sport pro člověka prospěšný.

Zbavte se po Vánocích pár kil navíc. 'Pro tělo je to úlevné,' nabádá odbornice na výživu

Číst článek

Podle rehabilitační lékařky Barbory Kalendové z Vojenské nemocnice Střešovice bychom neměli zapomínat ani na takzvaný pohyb všedního dne. „Pro každého z nás platí zařadit co nejvíc různých pohybových aktivit i během dne. To znamená chodit po schodech, jít jednu zastávku pěšky. Ideálně aspoň půl hodiny denně opravdu chodit,“ řekla Radiožurnálu Kalendová.

„Pokud to ještě doplníme dvakrát až třikrát týdně nějakou další sportovní aktivitou,“ doplňuje Kalendová, „udržíme si opravdu dobrou formu.“

Podle průzkumu Equa bank si skoro dvacet procent lidí do nového roku předsevzalo, že začne sportovat. Odhodlané cvičit jsou především ženy.

Novoroční předsevzetí spojená se sportováním si dávají podle průzkumu Equa bank lidé z větších měst, třeba v Praze to byly tři čtvrtiny oslovených respondentů.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme