Pandemie letos neskončí, předpovídá Světová zdravotnická organizace. Lze ale zamezit úmrtím

Světová zdravotnická organizace nepředpokládá, že pandemie nemoci covid-19 skončí v tomto roce. Za nerealistické takové očekávání označil krizový expert organizace Michael Ryan, kterého v úterý cituje agentura DPA. Chytrým počínáním však podle něj lze zamezit hospitalizacím a úmrtím v souvislosti s covidem-19.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bylo by velmi předčasné a nerealistické věřit tomu, že do konce roku budeme s tímto virem hotovi,“ řekl Ryan v noci na úterý v Ženevě (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Bylo by velmi předčasné a nerealistické věřit tomu, že do konce roku budeme s tímto virem hotovi,“ řekl Ryan v noci na úterý v Ženevě. Chytrými opatřeními však lze podle Ryana zamezit hospitalizacím a tomu, aby se po nákaze covidem-19 umíralo.

Čekalo se na ni měsíce, odpovědi na klíčové otázky ale stále chybí. Co přinesla expertní mise ve Wu-chanu?

Číst článek

Světová zdravotnická organizace (WHO) nyní usiluje o proočkování co největšího počtu lidí. V porovnání se stavem před deseti týdny je situace mnohem lepší, řekl Ryan s výhledem na očkování. „Ještě ale jsme před velkou výzvou,“ zdůraznil expert.

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus v pondělí varoval před tím, aby se země v boji proti koronaviru spoléhaly pouze na vakcíny, a vyzval státy, aby opatření přijatá v boji proti covidu ještě neuvolňovaly.

Za „zklamání, ale ne překvapení“ přitom označil po několikatýdenní přestávce opětovný celkový vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem ve světě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme