VIDEO: Šestnáctiletý Novozélanďan se pokusil překonat světový rekord, 33 hodin se houpal na houpačce

Ve sportu se světovým rekordmanem lidé zpravidla stávají za nejrychlejší zvládnutí disciplíny. V případě šestnáctiletého Charlieho O’Briena to bylo opačně. O zápis do Guinessovy knihy rekordů si se totiž mladý Novozélanďan pokusil dostat tak, že se 33 hodin houpal na řetízkové houpačce.

Napier (Nový Zéland) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charlie se na řetízku zavěšené sedačce poprvé zhoupl ve středu v šest ráno. Během každé hodiny si mohl dopřát pětiminutovou přestávku na malou svačinku nebo další nutné potřeby. Energii doplňoval například zázvorovými sušenkami či horkou čokoládou, nezbytné byly i tabletky proti mořské nemoci.

„Budu pokračovat, ale abych byl upřímný – už nevím, jak dlouho ještě vydržím,“ přiznal rekordman během jedné z posledních přestávek. Vydržel celý den i noc, neodradilo ho ani, že teploty nad ránem klesly i na devět stupňů celsia.

Naposledy se zhoupl druhý den jen pár minut před půl čtvrtou odpolední. Rekord chtěl překonat prý proto, že mu to přišlo vtipné.

„Jen jsme vtipkovali a já nakonec říkám, že prostě udělám světový houpací rekord. A pak už to šlo ráz na ráz,“ vysvětlil svou motivaci čerstvý rekordman. Původně měl v plánu vydržet až 40 hodin, nakonec se ale spokojil s tím, že dosavadní rekord překonal o hodinu.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme