Taylor Swift je příbuzná Emily Dickinsonové, básnířky z 19. století. Fanoušci o tom už spekulovali dlouho

Americký server zaměřený na genealogii zjistil, že Taylor Swift a Emily Dickinsonová jsou vzdálené sestřenice. Informace o pokrevní příbuznosti americké zpěvačky s čítankovou básnířkou z 19. století ale některé fanoušky popové megahvězdy vůbec nepřekvapila. Spekulovali o tom už dlouho.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taylor Swift

Zpěvačka se k tomu zatím nevyjádřila, ale někteří její fanoušci o té spřízněnosti Swift s Dickinsonovou spekulovali už několik let kvůli různým zpěvaččiným narážkám | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Americká popová megahvězda je v současnosti v Asii na turné s názvem Eras. Nedávno o ní na Univerzitě v australském Melbourne uspořádali vědeckou konferenci, jako o fenoménu popkultury. Texty svých písniček si píše sama.

Na Swiftpoziu v Melbourne se sešlo 130 akademiků. Debatovali o fenoménu zpěvačky Taylor Swift

Číst článek

Ukázalo se, že Swift je vzdálená příbuzná Emily Dickinsonové, básnířky z 19. století, která spolu s Waltem Whitmanem vytvořila základy moderní americké poezie. Celý život strávila v rodném Amherstu u Bostonu.

Nikdy se nevdala, ale nebyla osamělá. V životě zveřejnila jen několik básní. První sbírku vydali její přátelé až po její smrti koncem 19. století. Poté vyšlo její dílo až v roce 1955. Emily napsala na 1800 děl.

S tím, že jsou obě ženy příbuzné, přišel americký genealogický server Ancestry. Zjistil, že obě měly společného předka v 17. století. Byl to prý anglický přistěhovalec, který se usadil v americkém státě Connecticut v osadě s názvem Windsor.

Společný pradědeček

Taylor Swift pomáhá s kampaní Bidena, tvrdí zastánci Trumpa. Dezinformaci věří asi každý pátý Američan

Číst článek

Pokud jde o zpěvačku Taylor Swift, byl to její snad devětkrát pradědeček. U Emily Dickinson by předpon „pra“ bylo asi šest. Vyplynul z toho závěr, že jsou vzdálené sestřenice.

Podle amerického serveru Today žili předkové Taylor Swift v Connecticutu po šest generací, a pak část rodiny přesídlila do Pensylvánie, kde se spojila s rodem Swiftových.

Zpěvačka se k tomu zatím nevyjádřila, ale někteří její fanoušci o té spřízněnosti Swift s Dickinsonovou spekulovali už několik let kvůli různým zpěvaččiným narážkám. Například když mluvila o přebalu svého alba Folklore, řekla, že si představuje „náměsíčnou dívku v noční košili v lese v roce 1830“, což je rok, kdy se Emily Dickinsonová narodila. Umřela v pětapadesáti letech v roce 1886.

Další narážkou bylo, když Taylor Swift v roce 2020 ohlašovala své deváté studiové album Evermore, bylo to 10. prosince, kdy mívala Emily narozeniny.

Servery, které o tom píší, zároveň zmiňují zpěvaččino album s názvem The Tortured Poets Department. Mohli bychom to přeložit jako katedra nebo oddělení mučených básníků. Má vyjít v dubnu.

Helena Berková, edr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme