VIDEO: ‚Neměli jste se ani ptát.‘ Thajský premiér postříkal novináře dezinfekcí

Thajský premiér Prajutch Čan-Oča v úterý překvapil novináře, když zvolil netradiční způsob, jak se vyhnout odpovědi na zjevně nepříjemný dotaz ohledně změn ve vládě. „Neměli jste se ani ptát,“ pokáral žurnalisty, uchopil flakónek s dezinfekcí na ruce a tekutinu začal stříkat po přítomných reportérech. Poté odešel.

Bangkok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thajský premiér Prajutch Čan-Oča postříkal novináře dezinfekcí | Zdroj: Reuters

Nevšední vyústění pravidelné týdenní tiskové konference thajského předsedy vlády novináři natáčeli a záběry z ní zveřejnil například server britské BBC nebo arabská Al Džazíra. Incidentu se věnovaly rovněž světové tiskové agentury.

Jako z Kosma. 'Ptejte se karťáka,' řekl thajský premiér novinářům a odešel

Číst článek

Podle agentury AP má Prajutch Čan-Oča pověst náladového a vznětlivého člověka.

Někdejší armádní velitel, jenž se dostal do čela thajské vlády po vojenském převratu v roce 2014, už má za sebou několik kontroverzních vystoupení na tiskových konferencích.

Několik měsíců po puči ho kamery zachytily, jak na setkání s novináři hladí jednoho z reportérů po hlavě a poté mu jemně masíruje ucho. V témže roce hodil rozladěný politik na kameramany slupku od banánu.

O zhruba čtyři roky později místo sebe postavil na tiskovou konferenci svoji fotografii v životní velikosti a novinářům sdělil: „Ptejte se tohoto muže.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme