Studentka porazila obchodní řetězec. Vadily jí cucky v ovesném mléku, společnost šarži stáhla

Nespokojení zákazníci velkých obchodních řetězců obvykle nemívají moc šancí na úspěch, když volají po změně. Občas se ale zadaří. Na TikToku se do boje s prodejcem pustila i jedna mladá Skotka. Vadily jí cucky v ovesném mléku. Nakonec se jí podařilo řetězec přimět šarži výrobků stáhnout.

Edinburgh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na TikToku se do boje s prodejcem pustila i jedna mladá Skotka. Vadily jí cucky v ovesném mléku. Nakonec se jí podařilo řetězec přimět šarži výrobků stáhnout. Ilustrační foto | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Třiadvacetiletá studentka ze skotského Obanu Luna Martinová má ráda ovesné mléko a pravidelně ho pije. Týdně tak prý spotřebuje čtyři balení. Několik let si v místním Lidlu kupuje značku Just Free.

Bývala spokojená až do chvíle, kdy si v srpnu koupila svoji obvyklou týdenní dávku a zjistila, že jsou v mléce podivné cucky. Nápoj prý navíc i divně páchnul. A nebyl to problém jednoho balení ale všech, které koupila. Luna si to nechtěla nechat líbit, závadné mléko nahlásila obchodníkovi a žádala vrácení peněz.

@lunahtic

Here’s the other two cartons from Lidl. So sour ##milk ##oatmilk ##lidl ##lumpy ##mouldymilk ##share ##fyp ##123PandoraME ##review

♬ original sound - Luna

Obchod jí peníze nevrátil, ale slíbil, že oddělení kvality situaci prověří. Jenže čas běžel a nic se nedělo. Ovesné mléko bylo na pultech stále. Jediné, čeho se po dlouhé době studentka dočkala, byla kompenzace útraty za jediný karton nápoje.

A to ji zrovna neuspokojilo - zvláště když se problematická šarže nápoje dál prodávala. Studentka proto svou frustraci zveřejnila na sociální síti TikTok, čímž rozjela kauzu nečekaných rozměrů.

@lunahtic

Results! Check the next video to see the other two cartons Ew… ##lidl TAKE IT OFF THE SHELVES ##milk ##mouldy ##sour ##lidlmilk ##oatmilk ##review ##gross ##fyp

♬ original sound - Luna

Další uživatelé začali ve velkém reagovat. Zatímco mnoho lidí s Lunou souhlasilo, jiní vyjadřovali domněnky, že studentka ovesné mléko špatně uskladnila, případně ho před otevřením neprotřepala.

Pražská záchranná stanice pořádá sbírku na mléko. Z výtěžku nakoupí potravu pro osiřelá mláďata

Číst článek

Luna proto na TikToku zveřejnila několik videí, která ukazují nejen ony zmíněné cucky, ale i to, jak dívka s nápojem zachází.

Asi největší ohlas mělo video, kde se Luna vypravila do obchodu, ovesné mléko koupila a venku hned vylila. „Musím to protřepat, důkladně protřepat... Cucky! Vidíte? Jsou tam cucky. Přesně, jak jsem říkala...,“ popisovala. Tyto záběry měly jasně ukázat, že cucky už v mléce jsou a uskladnění doma na tom nic nemění. Video se stalo virálem, nasbíralo přes tři miliony shlédnutí.

Obchod nakonec začal brát studentku vážně. Předcházelo tomu ale ještě několik dalších videí a opakované dohadování s managementem společnosti. Obchod dokonce studentce poslal vouchery v hodnotě 50 liber, v přepočtu tedy zhruba 1500 korun. Luna za ty peníze nakoupila jídlo do potravinové banky.

Stažení ovesného mléka z prodeje se ale Lidl dlouho bránil. Argumentoval tím, že „cuckatý“ nápoj není zdravotně závadný. A Luna se nakonec obrátila i na úřady.

@lunahtic

We finally did it!!!! well done everyone!! We got it ##afftheshelves! (For now…) ##lidl ##oatmilk ##lidlmilk ##lumpymilk ##mouldymilk ##fyp ##lidl ##sourmilk ##oatmilkgirl ##lidljustfree

♬ original sound - Luna

Zásadní průlom přišel až tento týden. Studentka na svém tiktokovém účtu zveřejnila kopii nařízení, kterým obchod stahuje problematickou šarži ovesného mléka Just Free ze všech svých prodejen ve Velké Británii. Na pultech se prý v nejbližší době objeví nové šarže.

Luna je nadšená, s výsledkem je prý velmi spokojená. Pro BBC řekla, že všechno to úsilí rozhodně stálo za to. Nestává se prý často, aby člověk dokázal přimět velkou společnost k nějakým krokům. Připustila, že její boj o stažení „cuckatého“ ovesného mléka možná vypadá jako maličkost, podle ní ale podobné problémy lidé řeší často.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme