Boj s pleší a dovolená k tomu. Turecké firmy vydělají na vlasových zákrocích ročně dvě miliardy dolarů

Řada lidí létá do Turecka nejen na dovolenou, ale také kvůli plastickými operacím či například transplantaci vlasů. Podle šéfa turecké asociace zdravotní turistiky na transplantacích vlasů vydělávají tamní firmy ročně asi dvě miliardy dolarů (zhruba 46 miliard Kč). Informoval o tom v pondělí deník Hürriyet.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlasová transplantace

Pro novou kštici létají soukromými letadly podnikatelé ze Spojených států či magnáti z Indie a Pákistánu (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | Licence Pixabay,©

„Vlasová turistika“ začínala v Turecku přílivem klientů z Blízkého východu, nyní za ní do Istanbulu léta stále více Evropanů, Američanů i například Australanů, řekl Servet Terziler, šéf sdružení zdravotní turistiky TÜSATDER. Trendu si všímá turecký server Hürriyet.

‚Vypněte své mobily a zastavte se.‘ Finský ostrov vyzývá návštěvníky, aby na dovolené odložili telefony

Číst článek

Pro novou kštici létají i soukromými letadly podnikatelé ze Spojených států či textilní magnáti z Indie a Pákistánu. Přijíždějí lidé různého věku, včetně osmdesátníků.

Cena transplantace vlasů v Turecku je totiž výrazně nižší než například v Americe, uvedl Terziler. Podle něj se ceny v Istanbulu pohybují od 2500 do 3000 dolarů (asi 57 000 až 69 000 korun), zatímco renomovaní američtí specialisté si podle něj účtují nejméně 10 000 dolarů (asi 230 000 korun).

V Česku se cena transplantace vlasů loni pohybovala v průměru kolem 80 000 Kč, záleží však na metodě a hlavně na počtu štěpů. Někteří ale rádi spojí příjemné s užitečným a transplantaci v Turecku využijí k dovolené u moře, píše turecký zpravodajský web.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme