Tygří vzor nebo fialové třpytky. Kočičí 'petikúru' veterináři kritizují

Umělé nehty se poprvé objevily už ve středověké Číně. Bohaté ženy tak dávaly ostatním lidem najevo, že nemusí pracovat. Majitelé koček ale nyní zašli mnohem dál. Využívají nalepovací nehty, aby zbavili své domácí mazlíčky otravného zvyku.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kočka (ilustrační foto)

Kočka (ilustrační foto) | Foto: Alexas_Fotos/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Nalepovací nehty jako řešení otravného škrábání doporučuje na YouTube několik videí. Stačí prý nejdřív ostříhat kočkám drápky, a následně přilepit umělé. 

Majitelé koček ale mají pro úpravu drápků i jiný důvod. Chtějí se svým totiž mazlíčkům co nejvíc podobat. Sociální sítě tak zaplavily fotografie kočičích pacek s barevnými drápky, třeba s tygřím vzorem nebo s fialovými třpytkami. Vedle nich pak kočičí paničky dávají své ruce se stejně upravenými nehty.

Trend se nazývá petikúra, což je složenina anglického slova pet, tedy domácí mazlíček, a pedikúra. Veterináři z něj ale příliš nadšení nejsou.

„Pro kočky je naprosto nepřirozené, aby nemohly používat své drápky. A možná to může vést ke zdravotním problémům,“ řekla pro britský Independent veterinářka Susie Neeová. „Kocouři pak mohou být poměrně frustrovaní, pokud se nemohou chovat přirozeně,“ doplnila s tím, že kočky potřebují drápky při lezení nebo skocích.

Jeden britský útulek se podle listu nedávno musel postarat o kočku, které nalepovací nehty přilnuly tak pevně, že veterináři museli zvíře uspat, aby je mohli odstranit.

Veterináři kritizují i dostupnost takových nehtů na internetu. Dají se sehnat v přepočtu za asi 230 korun. V Kalifornii už je dokonce salon, který mazlíčkům před petikúrou nabízí i aromaterapii na uklidnění.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme