115 tweetů. Americký prezident Trump podal na twitteru rekordní výkon

Americký prezident Donald Trump proslul mimořádnou aktivitou na sociální síti Twitter, jeho páteční výkon je ale nejspíš rekordní. Šéf Bílého domu podle agentury AP poslal nebo přeposlal 115 tweetů, zvláštní pozornost věnoval hlasování právního výboru Sněmovny reprezentantů, který schválil články ústavní žaloby proti jeho osobě.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Foto: Yuri Gripas | Zdroj: Reuters

„Jak můžete čelit impeachmentu, když jste neudělali nic špatného,“ napsal americký prezident Donald Trump. „Podle ničemných demokratů ve vedení sněmovny by byli pohnáni k ústavní žalobě všichni naši prezidenti,“ postěžoval si prezident v dalším tweetu.

Další krok k impeachmentu. Sněmovní výbor doporučil schválit ústavní žalobu na Trumpa

Číst článek

Prezident povýšil twitter na svůj hlavní komunikační prostředek. Novináři akreditovaní v Bílém domě si stěžují, že Trump prakticky zrušil pravidelné briefingy, běžné za minulých prezidentů.

Podle analytiků dává přednost přímé komunikaci s národem a jeho stručná a často nevybíravě útočná sdělení nakonec využívají i média. Prezidentský twitterový účet nyní sleduje 67,5 milionu uživatelů.

Páteční dávka příspěvků nebyla určena jen impeachmentu, Trump také kritizoval švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou, propagoval svůj golfový klub na Floridě, komentoval rodící se obchodní dohodu s Čínou nebo gratuloval šéfovi britských konzervativců Borisi Johnsonovi k volebnímu vítězství.

Trumpovy aktivity si povšiml i Joe Biden, bývalý americký viceprezident a nejžhavější kandidát na demokratickou nominaci do boje o Bílý dům. „Dej si už pokoj, člověče,“ napsal Biden na twitteru. „Ospalý Joe dobře ví, co to je dát si pokoj,“ odpověděl Trump.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme