V 88 letech poprvé vzlétla do oblak. 'Bylo to moc hezké,' pochvalovala si

Ježíškova vnoučata plní další přání. Shodují se, že darovat dárky seniorům a seniorkám je velmi povznášející pocit. Tentokrát se ale vznesla i obdarovaná seniorka se svou kamarádkou. V malém letadle se proletěly nad Plzeňskem.

Ježíškova vnoučata Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Docela se těším. Ještě jsem nikdy neletěla,“ svěřila se Radiožurnálu 88letá paní Jarmilka, která je z Domova pro seniory Vlčice na Plzeňsku. „Aspoň jednou jsem to chtěla zažít,“ dodala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Seniorka letěla v 88 letech poprvé letadlem. 'Bylo to moc hezké,' pochvalovala si. Byl u toho i redaktor Vojtěch Koval

Přála si proletět se nad Blovicemi. Pilot Přemysl Beneš s ní a její přítelkyni z domova Irenkou zamířil i nad nedalekou Plzeň.

„Pořád jsme nervózní,“ tvrdily pilotovi obě dámy. „Určitě se nemají čeho bát. Navíc je hezké počasí,“ uklidňoval je pilot.

Nastartoval letadlo a vznesl se nad Plzeňsko. „Je krásně vidět celá Plzeň. Ještě přes ní poletíme,“ ukazoval během cesty oběma ženám.

Přání paní Jarmilce splnil portál Slevomat. „Chtěli jsme se stát Ježíškovým vnoučetem. Jsme portálem na zážitky a inspiraci, proto jsme vybrali vyhlídkový let. Vybrali jsme si paní Jarmilku, protože jsme jí dárek mohli předat osobně. Je vždycky nejlepší poznat toho, komu ten dárek dáváte,“ přiblížila Radiožurnálu provozní ředitelka společnosti Jana Úlovcová.

Seniorka letěla v 88 letech poprvé letadlem. Zleva: pilot Přemysl Beneš, paní Irenka a Jarmilka a provozní ředitelka Slevomatu Jana Úlovcová | Foto: Vojtěch Koval | Zdroj: Český rozhlas

A Slevomat bude pomáhat i dál. „Zjistili jsme, že se přání krásně plní, ale zbývají drahá přání. Vymýšleli jsme, jak můžeme jako Slevomat v tomhle pomoci a vymysleli jsme pro začátek tři dárky. Na ně si lidé budou moci koupit kupon, ale je to vlastně příspěvek. Je to od sto korun. A kolik budou chtít přispět, tolik dají,“ dodala Úlovcová.

Paní Jarmilka a její přítelkyně Irenka bezpečně přistály. „Bylo to moc hezké. Jsme spokojené.“

Ježíškova vnoučata a Země seniorů

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.

Projekt zaujal i Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich už tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.

Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek nebo přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Jaká přání ještě zbývá splnit? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz. A sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Ježíškova vnoučata tento týden doplní seriál o životě penzistů v Česku s názvem Tahle země bude pro starý. Český rozhlas se během něj zaměří na problematiku stáří a stárnutí populace. Seriál poběží od 27. listopadu do 3. prosince na všech stanicích. Na serveru iROZHLAS.cz ho můžete sledovat pod označením Země seniorů.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme