‚Druhé Vánoce‘ v červenci. V Kodani se koná 62. ročník světového kongresu Santa Clausů

Zatímco se Evropa připravuje na tropický týden, do Kodaně zavítal mráz. Městem chodí lidé v tlustých kožiších, rukavicích a samozřejmostí je i kulich. Někteří za sebou táhnou sáně. V centru dánské metropole se v těchto dnech koná už 62. ročník světového kongresu Santa Clausů.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kodani panuje vánoční atmosféra, a to i když tyto svátky budou až za více než 150 dní. Centrem města pochoduje rozjařený dav vousatých Santa Clausů, popíjejí se vánoční nápoje a ochutnávají vánoční pochoutky.

Santa Clausové už mají za sebou projížďku na lodi a nevyhýbají se ani turisticky populárním místům.

Sedmiletá Američanka dál věří v Santu Clause. I přesto, že o něm v telefonátu zapochyboval Trump

Číst článek

Průvodů centrem Kodaně se účastní také manželky červenobíle oděných mužů nebo jejich pomocníci elfové. Narazit ale můžete na nejrůznější kostýmy.

„Čtrnáct let jsem byla elfkou, ale před čtyřmi lety jsme se s mámou rozhodly vyrobit tenhle vánoční stromeček. Takže teď jsem tu za vánoční strom. Chtěla jsem se odlišit, být něco jiného,“ říká dívka v zeleném nařaseném kostýmu ověšená zlatými a fialovými koulemi.

Na světový kongres přijeli Santa Clausové z celého světa. Od Japonska po Spojené státy.

Cílem je šířit radost

U začátku „druhých Vánoc“ stál dánský majitel cirkusu, žonglér a herec Christian Nielsen - známý jako Profesor Tribini. Ten se v roce 1957 rozhodl udělat Vánoce v červenci.

Poslové Vánoc se scházejí v nejstarším zábavním parku světa kousek od metropole. Jejich cílem je během čtyř dní šířit vánoční radost a setkávat se s ostatními, říká jeden z nich.

„Jsme zapotřebí víc, než kdy jindy ve světě, který je rozdělující, který se neshodne na řadě důležitých témat. Santa přináší radost všem, bez ohledu na to kdo jste a kde bydlíte. Santu potřebujeme víc, než kdy dřív.“

Santové samozřejmě žijí v odlehlých oblastech. Na kongresu se proto mohou socializovat, vyměňovat si tipy na dárky a zrelaxovat se před blížícím se vánočním shonem.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme