V 86 letech se dočkala prvního praprapravnoučete. Rodina skotské seniorky čítá šest žijících generací

Prvního praprapravnoučete se dočkala 86letá skotská seniorka Mary Marshallová. Její rodina se jako jedna z mála v Británii a nejspíš jediná ve Skotsku rozkládá přes šest žijících generací, napsal zpravodajský server BBC.

Edinburgh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marshallová má celkem 90 vnoučat, pravnoučat, prapravnoučat a praprapravnoučat. Sama je matkou osmi dětí.

Její nejstarší dcera, 68letá Rose, má čtyři děti. Po čtyřech potomcích má i 50letá vnučka Marshallové Chyrel a její 35letá dcera Carrie, jejíž 17letá dcera Toni-Leigh přivedla před třemi týdny na svět zatím nejmladší přírůstek do rozsáhlé rodiny, Nylu.

Čínská politika tří dětí. ‚Nejde jen o ekonomiku, ale i o legitimitu strany,‘ říká analytička Procházková

Číst článek

Všechny matky pocházejí z jedné strany rodiny a všechny až na novopečenou matku pracují nebo pracovaly jako ošetřovatelky. Všechny měly první dítě v 18 letech nebo ještě mladší a žijí v Edinburghu a jeho okolí.

Marshallová uvádí, že kvůli nezvykle velkému počtu členů rodiny je omluvená z nákupu dárků k narozeninám či Vánocům - strávila by tím totiž „polovinu roku“, domnívá se seniorka.

„Abych byla upřímná, jsem šťastná žena. Mít takhle velkou rodinu je skvělé. Vždycky se najde někdo, kdo se o vás postará. Jsem neuvěřitelně šťastná,“ sdělila BBC Marshallová.

„Když jsme zjistili, že jsem těhotná, vtipkovali jsme o tom, že jsme pokořili nějaký rekord,“ dodává nová maminka Toni-Leigh. Nejvyšší počet žijících generací v rámci jedné rodiny je podle Guinnessovy knihy rekordů sedm.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme