Královská rodina řešila barvu kůže našeho syna, prohlásila Meghan u Oprah Winfreyové

Bolestivé diskuse v britské královské rodině o barvě kůže jejich syna, ztráta práva na ochranu či intenzivní tlak okolí i médií, kvůli kterému uvažovala o sebevraždě. To jsou jen některá z témat, o nichž v noci na pondělí mluvila Meghan Markleová, která byla společně se svým manželem princem Harrym hostem moderátorky Oprah Winfreyové na americké televizní stanici CBS.

Washington (Aktualizováno: 9:44 8. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Harry a Meghan v rozhovoru společně oznámili, že druhý potomek, kterého očekávají, bude holčička | Foto: Joe Pugliese | Zdroj: ČTK / AP

Na úvod rozhovoru Winfreyová uvedla, že žádné téma nebude tabu a že Harry a Meghan za rozhovor nedostali zaplaceno. Meghan na úvod přiznala, že měla velmi naivní představy o přivdání se do královské rodiny. Ocenila královnu Alžbětu II., která se k ní vždy chovala přátelsky, zmínila také detaily o svatbě nebo o druhém těhotenství a prozradila, že jejich druhým potomkem bude holčička.

Meghan Markleová obvinila Buckinghamský palác, že o ní šíří lži. Podle The Times šikanovala podřízené

Číst článek

Harry dodal, že se cítil v královském životě jako v pasti a byl překvapený, že ho v loňském roce rodina finančně odstřihla a připravila o ochranku. Měl také pocit, že jeho rodina Meghan dostatečně nepodporuje v době, kdy trpěla útoky bulváru a nepravdivými informacemi, které se o ní objevovaly.

„Ještě před svatbou tu byly jasné náznaky, že to pro nás bude celé velmi obtížné,“ přiznal Harry. Královská rodina například odmítala vyčlenit dodatečné finanční prostředky pro Meghan a navrhovala, aby se dále věnovala herectví.

Diskuse o barvě kůže

Meghan mimo jiné uvedla, že trpěla sebevražednými myšlenkami a požádala o pomoc prostřednictvím palácového odboru lidských zdrojů, ale bylo jí řečeno, že nemohou nic dělat. „V té době jsem se hrozně styděla to říct, styděla jsem se to přiznat Harrymu, protože vím, jak velkou v životě utrpěl ztrátu. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, tak to udělám. Prostě už jsem nechtěla dál žít,“ řekla. Uvedla také, že se většinu času během života v paláci cítila osamělá.

Během rozhovoru také Meghan, která je rasově smíšeného původu, líčila, jak se v době jejího prvního těhotenství se synem Archiem v paláci objevovaly „obavy a rozhovory o tom, jak tmavou pleť může mít, až se narodí“. Meghan také líčila, jak těžko chápala, proč královská rodina řešila barvu kůže jejího syna. Kdo podobné rozhovory vedl, ale pár odmítl upřesnit. „Hodně by je to poškodilo,“ vysvětlila. Harry byl dle svých slov těmito diskusemi šokovaný.

Dodala, že pro ni bylo velmi těžké během těhotenství zpracovat všechno, co se kolem ní dělo – včetně diskusí o tom, zda její syn dostane královský titul. Ovšem víc než to, že její syn nebude princ, ji znepokojovalo, že bez královského titulu mu nebude poskytována ochrana jako členu královské rodiny. „Musel být v bezpečí,“ řekla Meghan se slzami v očích.

PRINC HARRY A MEGHAN MARKLEOVÁ

  • Harry a Meghan se vzali v květnu 2018 a o rok později se narodil jejich syn Archie.
  • V roce 2020 oznámili, že se vzdávají povinností v rámci královské rodiny kvůli tomu, co označili za narušování soukromí a rasistické útoky britských médií vůči Meghan.
  • Po odchodu z Velké Británie se přestěhovali do Kanady, v současné době žijí v Santa Barbaře v Kalifornii

Vztah s Charlesem

Harry uvedl, že způsob, jakým královská rodina zacházela s Meghan, měl trvalé následky na jeho vztah s rodinou, a dodal, že v současnosti nemá blízký vztah se svým bratrem Williamem, který je po jejich otci Charlesovi druhým následníkem britského trůnu.

O vztahu k otci, který mu prý přestal zvedat telefon, řekl: „Musíme toho spoustu vyřešit. Mám opravdu pocit, že mě nechal na holičkách. Procházel něčím podobným. Ví, co to znamená bolest. A Archie je jeho vnuk. Vždycky ho budu milovat, ale zanechalo to ve mně spoustu bolesti,“ popsal Harry.

Dodal, že ho královská rodina finančně odstřihla na začátku roku 2020, když oznámil plány vzdát se svých úloh v rámci rodiny. Svou rodinu byl schopný zabezpečit díky penězům po své matce, princezně Dianě. Na dotaz Winfreyové Harry uvedl, že by královský život neopustil, kdyby nebylo jeho ženy. Jejich vztah podle jeho slov odhalil omezení královského života.

„Nedokázal bych to udělat, protože jsem sám byl v pasti. Neviděl jsem východisko. Byl jsem uvězněný, ale nevěděl jsem to,“ prohlásil a dodal: „Můj otec a můj bratr jsou v pasti.“

Definitivní rozchod s královskou rodinou. Harry s Meghan se nevrátí k plnění pracovních povinností

Číst článek

Zlatá klec

Meghan také mluvila o své naivitě, s níž se do královské rodiny přivdala. Na začátku vztahu prý s Harrym mluvili o tom, jaké to je být součástí královské rodiny, Meghan ale „úplně nechápala, o jakou práci půjde“, protože sledování představitelů monarchie nebylo v její rodině běžné.

O svém vztahu navíc neměli dlouho mluvit z donucení. Pod tlakem se ocitli i její přátelé a rodina. „Všichni z mého světa dostali jasný pokyn, aby od doby, co jsme byli s Harrym spolu, na všechno odpovídali větou: ‚Bez komentáře.‘ A my to dělali. Měla jsem za to, že nám tak bude zajištěna ochrana,“ řekla Meghan.

Také samotná svatba nebyla podle ní jejich velkým dnem, ale svatbou organizovanou pro celý svět. Technicky vzato byl pár oddán již několik dní před oficiální slavností.

„Co bylo v posledních letech opravdu obtížné, je, když realita a její vnímání jsou dvě velmi odlišné věci. Soudí vás podle svých dojmů, ale vy žijete v realitě. Ty dvě věci jsou v naprostém protikladu, ale lidem to nevysvětlíte,“ uvedla Meghan. Život v paláci přirovnala ke „zlaté kleci“.

Rozhovor byl v USA vysílán den předtím, než ho uvidí diváci v Británii. Zatím není jasné, jestli ho bude královna či další členové královské rodiny nějak komentovat. List The Sunday Times s odvoláním na anonymní zdroj v neděli napsal, že se královna na rozhovor nebude dívat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme