‚Bylo zajímavé slyšet vaše příběhy.‘ Královna Alžběta II. se poprvé účastnila pracovní videokonference

Mnoho lidí po celém světě se muselo kvůli pandemii naučit pracovat z domova a ke spojení s kolegy využívat videokonferencí. Nyní tento způsob komunikace poprvé oficiálně využila také 94letá britská královna Alžběta II. Spojila se tak se čtyřmi Brity, kteří pečují o nemocné členy své rodiny či o své známé. Informoval o tom ve čtvrtek Buckinghamský palác.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. | Foto: Kirsty Wigglesworth | Zdroj: Reuters

„Bylo zajímavé slyšet všechny vaše příběhy. Udělalo na mě dojem, čeho jste už dosáhli. Jsem ráda, že jsem se s vámi dnes mohla spojit,“ říká královna na videu zveřejněném na oficiálním twitterovém účtu královské rodiny. Do videohovoru, který se uskutečnil před týdnem, se zapojila i Alžbětina dcera, princezna Anne.

Projev Alžběty II.? Nikdo nečekal, že by dala najevo nevoli vůči krokům Johnsona, myslí si historička

Číst článek

Královna se k videokonferenci připojila jako poslední, setrvala 20 minut a následně chat jako první opustila. Buckinghamský palác se tak rozhodl zachovat protokol, kterého se panovnice drží i v běžném životě, poznamenala agentura AP.

Britská královna je kvůli pandemii covidu-19 spolu s manželem, 99letým princem Philipem, od 19. března v izolaci na hradě Windsor. Kromě ní se během pandemie videokonferencí na různá témata účastnili i další členové královské rodiny.

Alžběta II. nastoupila na trůn před 68 lety a za své vlády vyzkoušela řadu technických novinek. V roce 1976 například jako první monarcha světa poslala e-mail. V roce 2014 napsala svůj první tweet.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme