Darujte chvíli ze svého času a udělejte radost opuštěným seniorům. Startuje projekt Vnoučata na přání

Spočítali byste, kolikrát za den s někým mluvíte, telefonujete, něco řešíte? Je toho někdy tolik, že člověk pak nejraději vyhledává ticho. Jenže společnost naopak chybí osamělým klientům v domovech pro seniory. A dobrovolníků, kteří by za nimi zašli, je v Česku málo. Proto se Český rozhlas rozhodl je najít. A to v pokračování kampaně Ježíškových vnoučat - tentokrát pod názvem Vnoučata na přání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Českého rozhlasu Vnoučata na přání. Více na www.jeziskovavnoucata.cz | Foto: Český rozhlas | Zdroj: www.jeziskovavnoucata.cz

Zazpívat si a popovídat si s někým chce například Helena Dolejšová z domova pro seniory v Třeboni. Muzicírování má rád i 67letý obyvatel domova Alzheimer v Karviné Darkově Přemysl Kubisa. Dřív měl i kapelu a rád si povídá s lidmi. „Býval jsem obklopený lidmi, hodně jsem hrával, bylo to takové veselejší. Samotnému je mi smutno,“ přiznává pan Kubisa Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt Vnoučata na přání v rozhovoru přiblížil Martin Ondráček

Někoho, s kým by si mohl popovídat, hledá i 75letý Tonda z Onšova na Vysočině. Rád vypráví třeba o letadlech, protože u letectva sloužil na vojně. 

Někoho, s kým by si mohli popovídat, hledá mnoho seniorů v domovech po celém Česku. Splnit jejich přání chce nyní Český rozhlas, a to prostřednictvím nového projektu. 

„Ptali jsme se domovů, jak by ten projekt měl pokračovat. A když jsme s nimi vedli debaty, tak vyšlo najevo, že mají velkou potřebu dostat do domovů dobrovolníky a že chtějí lidi, kteří by dělali společnost babičkám a dědečkům," popisuje vedoucí projektu Martin Ondráček.

Přihlásit se do projektu může každý, a to na webu jeziskovavnoucata.cz.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme