Příslušníci britského letectva budou moct nosit plnovousy. Armáda chce přilákat nové rekruty

Britské letectvo RAF povolí svým vojákům nošení plnovousů. Nechat si je narůst budou piloti moci od prvního září, kdy začnou nová pravidla platit. V Česku jsou potom požadavky na sestřih vousů u vojáků benevolentnější.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry dostal na své svatbě zvláštní povolení od královny mít plnovous. Archivní foto | Zdroj: Reuters

RAF si od tohoto kroku slibuje, že bude snadnější nabírat nové rekruty. I ti ale podle britského ministerstva obrany budou stále povinni vypadat dobře, plnovous totiž musí být upravený.

Doposud mohli piloti nosit jen kníry, a to třeba kvůli leteckým maskám. Pravidla se týkají jak nynějších vojáků, tak aktivních záloh.

Vlasy jako součást identity. Kalifornie přijala zákon proti rasové diskriminaci kvůli účesu

Číst článek

Další složky armády mají ale nařízení jiná. Námořníci mohou nosit jak kníry, tak plnovousy, běžní vojáci ale pouze kníry.

Princ Harry ale na své svatbě dostal zvláštní povolení od královny mít plnovous. Ženil se totiž v uniformě a jako člen RAF podle tehdejších pravidel takové vousy mít nesměl.

Muži v Česku mohou mít podle náborového webu knír, kotlety, bradku nebo plnovous, pokud zůstanou vousy v délce do dvou centimetrů a nebudou přesahovat přes rty. A musí také být v přirozené barvě.

Podobná pravidla platí pro vlasy, kde je povolená délka na bocích hlavy tři centimetry a na temeni šest centimetrů. Vojákyně mohou mít vlasy delší ale maximálně po límec uniformy.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme