Nesnesu v týmu lidi, kteří jsou líní a nemají zápal pro věc, říká vrcholová manažerka Čermáková

Vrcholná manažerka Senta Čermáková se ve svém oboru pohybuje téměř 30 let, v roce 2011 získala titul Manažer roku. „V Americe jsem se naučila nestydět se říkat, že mám velké sebevědomí,“ říká o svém působení nejen v Silicon Valley v rozhovoru na Českém rozhlase Plus.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dokud jsem byla tady, v Česku, styděla jsem se za to. Dnes si říkám: je to jedna z mých výhod a vidím, že mohu předávat mladé generaci právě to, aby měli také sebevědomí,“ dodává. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Osobnosti Plus je Senta Čermáková

„Nesnesu pod sebou lidi, kteří jsou líní a nemají zápal pro věc. Mohou být sebechytřejší, ale když jsou ‚mouchy, snězte si mě‘, jdou rychle z mého týmu. Jsem přehnaně přísná,“ popisuje své metody bývalá šéfka globálních zákaznických programů Hewlett-Packard, která momentálně pracuje pro společnost Deloitte. Je ale kritická i sama k sobě.

„Byla jsem tvrdá na sebe a málo lidská na svůj tým. Řídila jsem ho hodně sama ze sebe a lidi jsem z toho ze začátku hodně vynechávala. Jakmile jsem se naučila je poznávat, začalo mě to paradoxně mnohem více bavit,“ říká v rozhovoru s Barborou Tachecí.

„Teď to vidím jako svůj největší benefit na managementu. Poznávám lidi a vidím, jak se krásně posunují.

Poslechněte si celý rozhovor Barbory Tachecí. Senta Čermáková bude mluvit i o vztahu k vlastním dětem, o celoživotní podpoře ze strany svého muže, novináře Miloše Čermáka, ale i o tom, proč ji dnes mrzí, že dávala kariéře mnohdy přednost před rodinou.

Kateřina Tesařová, Barbora Tachecí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme