Výlet na motorce, setkání s Gottem. Ježíškova vnoučata z Českého rozhlasu splní přání seniorům

Radiožurnál bude společně se svými posluchači plnit seniorům jejich vánoční přání. A nepůjde o drahé dary, ale o trochu času a zážitky. A ten může věnovat každý v rámci projektu Ježíškova vnoučata, který už loni těšil seniory na Vysočině.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Ježíškova vnoučata. Předávání dárků seniorům v roce 2016

Projekt Ježíškova vnoučata. Předávání dárků seniorům v roce 2016 | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Vidět po letech svého syna a vnoučata nebo se jen vydat s někým na výlet. Přání seniorů na Vánoce nejsou dárky za tisíce, ale jen trocha času, který jim někdo věnuje. A ten může věnovat každý v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Například Lída z Vysočiny si loni přála jízdu na motorce. A přání jí splnila Martina. Na motorkách totiž jezdí ona i celá její rodina. „Když jsem viděla, co si paní Lída přeje, musela jsem jí to samozřejmě hned splnit,” usmívá se.

I dalším seniorům už se přání splnila, vzpomíná autorka projektu z Českého rozhlasu Jihlava Olga Štrejbarová. „Byla jsem například s panem Zdeňkem v zoologické zahradě, kde byl naposledy před čtyřiceti lety,” popisuje.

Letošní ročník projektu se spouští v úterý 24. října. „Přesně dva měsíce před Štědrým dnem spouštíme speciální aplikaci pro domovy pro seniory, které se starají o staré a opuštěné lidi. Pokud chtějí, aby jim některé z Ježíškových vnoučat splnilo přání, ať se nám ozvou na mailovou adresu vnoucata@rozhlas.cz, my mu zašleme vstupní heslo do aplikace,” popisuje vedoucí letošního ročníku Martin Ondráček.

V týdnu od 6. do 13. listopadu se na adrese www.jeziskovavnoucata.cz otevře „obchod” s přáními seniorů. Každý si pak bude moci vybrat a konkrétní přání splnit.

Chceme splnit tisíce přání

Nápad se zrodil už loni v hlavě redaktorky Olgy Štrejbarové. Za měsíc se jí podařilo splnit rekordních šest set přání! „Letos to zkusíme celostátně, a doufáme, že splněných přání nebudou stovky, ale tisíce. Chceme, aby si lidi uvědomili, že opuštěných lidí je v Česku mnoho a bylo by fajn, kdyby jim někdo udělal radost,” uvažuje Martin Ondráček.

„Doufáme, že půjde o hezkou zprávu o nás o všech. Parafrázoval bych Járu Cimrmana: je zakázáno brát si cokoliv do hrobu kromě toho, co dáme lidem kolem sebe,” usmívá se.

Jiří Chum, Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme