Bývalý finský vězeň provozuje místo pro vybití vzteku. Oblíbily si ho podle něj hlavně ženy

Bývalý finský vězeň, který si za mřížemi odpykal 20 let za dvojnásobnou vraždu, provozuje místo, kde si lidé vybavení baseballovou pálkou mohou beztrestně vylít vztek na běžných věcech. Za dva měsíce, co „centrum vzteku“ funguje, si jeho majitel prý na nedostatek zájemců nemůže stěžovat.

Helsinky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé mohou baseballovou pálkou rozbít například tiskárnu (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

„Ještě před šesti měsíci jsem byl ve vězení a říkal jsem si, že takové místo by pro mě, když jsem byl mladší, bylo dobré,“ cituje agentura AFP 44letého Janneho Raninena, který se zapletl s gangy už v době, kdy vyrůstal na chudém předměstí Stockholmu.

Slovák z dokumentu V síti obtěžoval další nezletilou, dostal 15 měsíců vězení. Zatím nepravomocně

Číst článek

Myslel si, že bude dobré otevřít takové místo, aby lidé měli kde „upustit páru“ a nedělali „hlouposti“ stejně jako on zamlada. Raninen se také pravidelně setkává s mladými a varuje je před nebezpečím, jaké s sebou nese zapojení se do některého z gangů.

„Je to jeden ze způsobů, jak splácím dluhy společnosti,“ vysvětluje někdejší zločinec. Centrum vzteku považuje za další způsob, jak být užitečný. A to nejen finančně díky daním, které odvádí, ale i díky tomu, že lidé na tomto místě zažívají úlevu. Prý si ho oblíbily zejména ženy, které se potřebují zbavit naštvanosti nahromaděné za pandemie covidu-19.

„Cítím se fantasticky, úplně vás to pohltí,“ pochvaluje si Sanna Sulinová, která si při příležitosti svých padesátin přišla vylít vztek na starých tiskárnách, vysavači a porcelánovém nádobí. „My ženy jsme zvyklé se chovat správně, ovládat se,“ říká.

Raninen dodává, že čtyři pětiny zákazníků, kteří se k němu chodí vyzuřit, jsou ženy mezi 25 a 45 lety. Ačkoliv se Finsko těší pověsti země s genderovou rovností, Raninen připouští, že „agresivita na straně žen je tabu, není jim umožňováno upustit páru“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme