Syn Harryho a Meghan byl pokřtěn při soukromém obřadu ve Windsoru, královna Alžběta II. nepřišla

Arcibiskup z Canterbury v sobotu v soukromé kapli na hradě Windsor pokřtil syna britského prince Harryho a jeho manželky Meghan. Královna Alžběta II. na křtiny Archieho, jež se konaly v úzkém kruhu pozvaných hostů, nepřišla, měla naplánovaný jiný program.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé tradice Harry s Meghan dodrželi. V případě křestního roucha, jež měl jejich syn na sobě, šlo o repliku oděvu, který byl vyroben pro nejstarší dceru královny Viktorie. | Zdroj: Reuters

Vrtulníkem na Windsor naopak přiletěl dědeček Archieho, následník trůnu princ Charles s chotí Camillou, dorazila i chlapcova babička Doria Raglandová, matka Meghan.

Mezi hosty byl Harryho bratr William s chotí Kate, kteří jsou sami rodiči tří dětí. Kdo je Archieho kmotrem a kmotrou, oznámeno nebylo.

Novorozený člen královské rodiny je Archie. Princ Harry a vévodkyně Meghan zvolili netradiční jméno

Číst článek

Mnoho příznivců britské královské rodiny bylo podle agentury DPA zklamaných, že se Harry a Meghan s Archiem v den jeho křtin neukázali na veřejnosti.

Obřad se konal krátce poté, co se ukázalo, že renovace jejich sídla Frogmore Cottage vyšla britské daňové poplatníky na 2,4 milionu liber (68,3 milionu korun).

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou známí tím, že si přísně střeží své soukromí a ze sobotní slavnostní události zveřejnili jen dvě fotografie.

Jednou z nich je černobílý snímek zachycující pouze mladou rodinu, na druhé sedí rodiče s malým Archiem v křestním rouše na pohovce a obklopují je příbuzní. | Zdroj: Reuters

BBC na svých internetových stránkách uvádí, že některé tradice Harry s Meghan dodrželi. V případě křestního roucha, jež měl jejich syn na sobě, šlo o repliku oděvu, který byl vyroben pro nejstarší dceru královny Viktorie. Repliku historického roucha ušila Angela Kellyová, osobní návrhářka královny Alžběty II. a byly do ní oblečeny na křtiny i jiné děti v britské královské rodině v posledních jedenácti letech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme