OBRAZEM: Lidé se vrací na znovuotevřené zahrádky restaurací a hospod. Rušno je i v obchodních centrech

Po dvouměsíční pauze se v pondělí otevřely zahrádky hospod a restaurací, obchodní centra nebo také kadeřnictví. V Praze se tak lidé částečně vrátili třeba do známé restaurace na Letné, k jejíž zahrádce neodmyslitelně patří vzrostlé kaštany. Právě tam se po uvolnění stávajících nouzových opatření vydala fotografka serveru iROZHLAS.cz.

Fotočlánek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pondělí 11. května se v Česku mohly po téměř dvouměsíční nucené pauze způsobené epidemií koronaviru znovuotevřít zahrádky restaurací a hospod, obchodní centra nebo třeba kadeřnictví. Vláda tak reagovala na zlepšení epidemiologické situace a snižující se počet denně hlášených případů nově nakažených.

Pravidla zahrádek přehledně: pijte a jezte bez roušky, oslavy nad deset lidí neplánujte

Číst článek

Hned první den ale minimálně zahrádkám restaurací a hospod nepřál. Na většině českého území bylo deštivo a větrno. Do hospod a restaurací, byť jen do jejich venkovních částí, se tak lidé začali vracet až v dalších dnech.

Výjimkou nebyla ani známá pivní restaurace na pražské Letné, jejíž zahrádka je spjatá se vzrostlými kaštany. Jak vypadaly první dny po znovuotevření právě tam zmapovala fotografka serveru iROZHLAS.cz.

Vydala se ale také do znovuotevřených obchodních center v Praze, kde v obchodech patří mezi standardní výbavu například desinfekce rukou u vchodu nebo nálepky na podlaze apelující na dodržování bezpečné vzdálenosti.

zit, mda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme