Zakladatel Facebooku Zuckerberg je podruhé otcem. Druhou dceru pojmenoval jako měsíc narození

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se stal podruhé otcem. Na svém facebookovém profilu v pondělí oznámil, že se jeho manželce Priscille Chanové narodila druhá dcera August. Přidal i fotografii celé rodiny.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel a ředitel společnosti Mark Zuckerberg | Zdroj: Reuters

Rodiče na facebooku také zveřejnili dopis určený pro jejich narozenou dceru. „Dětství je magické. Dítětem jsi jen jednou, a tak ho nestrav přehnaným přemýšlením o budoucnosti. Na to máš nás a my uděláme vše, co můžeme, abychom zaručili, že je svět lepším místem pro tebe a všechny děti tvé generace,“ píše se v dopisu.

Podobný dopis napsali také v roce 2015 po narození první dcery Maximy. Tehdy v dopise rovněž oznámili vznik charitativní nadace, do které hodlají během svého života převést 99 procent majetku.

Zuckerberg tento měsíc také uvedl, že si po narození dcery opět chystá vzít dva měsíce rodičovské dovolené. První měsíc si chce vzít ihned po narození dcery a druhý v prosinci.

Facebook, který má sídlo v Kalifornii, nabízí svým zaměstnancům v USA až čtyři měsíce placené rodičovské dovolené, a to buď najednou, nebo postupně v prvním roce po narození dítěte. Patří mezi několik vyspělých technologických firem, které nabízejí tak velkorysé výhody při narození dítěte.

ČTK, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme