‚Nejvýraznější skalní útvar v Labských pískovcích‘ je na prodej. Stojí téměř 199 500 eur

Prakticky „za pakatel“ lze získat překrásnou horu se skálou nacházející se v malebné oblasti Saského Švýcarska na východě Německa, tedy co by kamenem dohodil od českých hranic. Skála Zirkelstein, tyčící se nad zalesněným okolím, je na prodej za 199 500 eur, v aktuálním přepočtu pět milionů korun, plus provizi, informoval list Bild.

Bad Schandau (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skála Zirkelstein, tyčící se nad zalesněným okolím, je na prodej za 199 500 eur, v aktuálním přepočtu pět milionů korun, plus provizi | Zdroj: Profimedia

Jde o pozemek o rozloze přibližně osmi hektarů, včetně skály vysoké 384,5 metru a přilehlého lesa. „Navzdory malé velikosti a rozsahu se díky svému charakteristickému tvaru řadí mezi nejvýraznější skalní útvary v Labských pískovcích,“ uvádí se v reklamní informaci zveřejněné společností Postbank Immobilien, která má prodej nemovitosti na starost.

Vzácní sokoli v Českém Švýcarsku opustili hnízdo s vajíčky. Vyplašil je neukázněný horolezec

Číst článek

Ovšem je pravda, že koupě tohoto kousku přírodní krásy, ležícího šest kilometrů jihovýchodně od malého lázeňského městečka Bad Schandau, s sebou nese i povinnosti.

Především majitel musí v souladu se saskými zákony strpět procházky soukromým lesem, který kromě toho musí „řádně obhospodařovat“.

Horu se skálou podle pracovníka společnosti Postbank Immobilien Andrého Marschnera prodávají starší majitelé, kteří už péči o les nezvládají. „Podle mne je to poprvé, co se prodává nějaká skála,“ řekl Bildu Marschner.

Nicméně deník poznamenal, že ve skutečnosti to není první pokus o prodej Zirkelsteinu. Hora se nabízela ke koupi za půl milionu eur již v roce 2007, a předtím dokonce za milion eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme