Nejošklivější pes světa s dlouhým jazykem zemřel. ‚Bude chybět mnoha lidem,‘ napsala majitelka

Zemřela fenka anglického buldoka Zsa Zsa, která před čtrnácti dny získala titul nejošklivějšího psa na světě. Její majitelka Megan Brainardová z Minnesoty uvedla, že zemřela ve spánku.

Saint Paul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fenka buldoka Zsa Zsa, nejošklivějšího pes | Zdroj: Profimedia

Majitelka Megan Brainardová, která fenku anglického buldoka našla před několika lety v útulku, na facebookovém účtu Zsa Zsy napsala, že bude chybět mnoha lidem. Fence bylo devět let.

Jazyk až na zem. Za nejošklivějšího psa světa prohlásili v Kalifornii fenku buldoka Zsa Zsu

Číst článek

Zsa Zsa měla typické rysy svého plemene, tedy předkus, zvrásněnou kůži a trochu neproporční tělo vůči křivým nohám. Výsadou Zsa Zsy ale byl absurdně dlouhý jazyk. Podle fotek chyběl už jen kousek, aby se dotýkal země.

V soutěži o nejošklivějšího psa porazila před čtrnácti dny Zsa Zsa 13 dalších psů. Mezi nimi byla třeba čivava téměř bez chlupů a s odlišně zbarvenýma očima, která už vyhrála desítky národních soutěží o nejošklivějšího psa.

Brainardová už dříve upozornila, že celý záměr soutěže o nejošklivějšího psa je zvýšit povědomí o šílených praktikách v množírnách a o možnostech, jak si zachráněné psy adoptovat.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme