Zvládáte po prázdninách češtinu? Vyzkoušejte si náš kvíz a porovnejte si výsledky s vašimi dětmi

První školní den letos vyšel na 4. září. Do škol nastoupilo 1,3 milionu žáků a studentů. Školáky čeká spousta změn. Třeba děti na prvním stupni se můžou těšit na výuku plavání, která je od září povinnou součástí tělesné výchovy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začátek školního roku. Zvládáte češtinu lépe než vaše děti? | Foto: Sasint | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Aby ve střehu zůstali i dospělí, připravil Český rozhlas krátký test z českého jazyka. Poznáte, které věty jsou napsané správně, a ve kterých jsme záměrně udělali chybu?

Další testy a zajímavosti o našem rodném jazyce najdete na webu Česky a hezky

První školní den 2017

Více jsou nově chránění učitelé. Pokud se žáci na svém pedagogovi opakovaně dopustí hrubých fyzických nebo slovních útoků, ředitel školy má povinnost zahájit s viníky řízení o případném vyloučení. Více o změnách se dočtete v článku: „Větší ochrana učitelů nebo povinná výuka plavání. S novým školním rokem přichází i řada změn“.

Hlava státu zahájila školní rok kromě podpisu několika zákonů také návštěvou Akademie řemesel v Praze. Zeman chtěl se studenty debatovat, žádnou otázku mu ale nikdo z nich nepoložil. Od školy dostal prezident dřevěnou ptačí budku. Více se dočtete v článku: „Zeman zahájil školní rok na Akademii řemesel Praha. Srovnával mzdy s odměnami poslanců“.

Martin Prošek, Jaroslava Pokorná, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme