Švédská princezna Madeleine porodila třetího potomka. Jméno dcery bude až do pondělí tajemstvím

Pětatřicetiletá švédská princezna Madeleine v pátek ve Stockholmu porodila třetí dítě, oznámil švédský královský dvůr. Jméno a titul děvčátka se veřejnost dozví v pondělí. Madeleine je mladší sestrou korunní princezny Victorie.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těhotná švédská princezna Madeleine s dcerou a manželem | Zdroj: Reuters

Novorozená holčička je desátá v pořadí na následnictví švédského trůnu. Žádná jiná evropská královská dynastie nemá tak početné potomstvo, uvedla agentura DPA.

Madeleine již přivedla na svět nyní čtyřletou Leonoru a dvouletého Nicolase. Provdaná je za 43letého americko-britského finančníka Christophera O'Neilla.

Čtyřicetiletá Victorie je matkou dvou dětí, které má se svým manželem Danielem. Dvě děti vychovává také 38letý bratr Victorie a Madeleine Carl Philip.

Victorie, Madeleine a Carl Philip jsou potomky 71letého švédského krále Carla XVI. Gustafa, jenž je hlavou státu od roku 1973. Švédsko je konstituční monarchií, v níž má panovník jen ceremoniální úlohu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme