Titul Miss Earth zůstává na Filipínách, Češka skončila mezí první šestnáctkou

Zástupkyně Filipín Karen Ibascová obhájila titul Miss Earth 2017. Korunku soutěže krásy jí během pátečního slavnostního večera předala její předchůdkyně z Ekvádoru. Česká reprezentantka Iva Uchytilová se v konkurenci téměř 90 uchazeček o titul dostala mezi šestnáct nejlepších.

Manila/Filipíny Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miss Earth se stala zástupkyně Filipín Karen Ibascová | Foto: Fotobanka Profimedia, George Buid, Pacific Press, Alamy Live News

Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením. Podmínkou účasti je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jehož cílem je ochrana životního prostředí.

Finalistky v sobotu před porotou, mimo jiné, odpovídaly na otázku: „Kdo je největším nepřítelem Matky Země?“

Podle filipínské krásky není největším problémem změna klimatu. „Tím skutečným problémem jsme my a naše ignorance a apatie,“ řekla Ibascová, které je 26 let a pracuje na univerzitě.

Zasazuje se o šetření energií a propaguje její obnovitelné zdroje. Podle Ibascové by lidé měli změnit své myšlení, protože „mikro-snaha bude mít makro-výsledky a pomůže zachránit naše domovy, naši planetu“.

Mezi čtyři finalistky se kromě Filipínky dostaly soutěžící z Ruska, Austrálie a Kolumbie.

Soutěž Miss Earth se většinou koná na Filipínách, jednou se uskutečnila ve Vietnamu a jednou v Rakousku. V roce 2012 ji vyhrála Češka Tereza Fajksová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme