Aby neskončil v polévce, ucvakl si klepeto. Račí hrdina se stal hitem sociálních sítí

Novým hrdinou čínských sociálních sítí se stal rak. V jedné restauraci předvedl až neuvěřitelnou chuť k životu. Díky zoufalému rozhodnutí unikl hrnci s vařící polévkou, a neskončil tak na talířích zákazníků.

Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rak stál na okraji hrnce s polévkou a jedno klepeto už měl ponořené v bublající směsi, kde už se vařilo několik dalších korýšů. Nejdřív se mu podařilo končetinu zvednout nad hladinu, ale klepeto nakonec zase spadlo do polévky. Rak neváhal a druhým klepetem si vařené klepeto ucvakl.

Z večeře pro hosty čínské restaurace se nakonec stal domácí mazlíček autora videa. Ujistil o tom uživatele čínské sociální sítě Weibo, kteří ho vyzývali, aby raka ušetřil. Ten už tak teď prý pobývá v domácím akváriu.

Nakonec asi dopadl lépe než miliony dalších raků. Jen loni Čína poslala na talíře 850 tisíc tun těchto korýšů, tedy třikrát víc, než 10 let předtím.

V zemi vzniká čím dál tím víc restaurací, které se na ně zaměřují. Raci jsou podle britského Guardianu stále oblíbenější i proto, že při jejich konzumaci si musí lidé navléct rukavice, odložit mobily a povídat si mezi sebou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme