Šéfkuchař i hvězda reality show. Anthony Bourdain spáchal v 61 letech sebevraždu

Známý americký šéfkuchař Anthony Bourdain, který se stal světovou celebritou díky televizní show Neznámé končiny vysílané i v Česku, spáchal sebevraždu. Bylo mu 61 let. O jeho smrti informovala televizní stanice CNN. Před několika lety Bourdain navštívil také Prahu, po níž ho doprovázel mimo jiné český šéfkuchař rovněž známý z televize Zdeněk Pohlreich.

Atlanta (USA) (Aktualizováno: 21:32 8. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Známý americký šéfkuchař Anthony Bourdain

Známý americký šéfkuchař Anthony Bourdain | Foto: Jonathan Alcorn | Zdroj: Reuters

„S mimořádným smutkem potvrzujeme smrt našeho přítele a kolegy Anthonyho Bourdaina,“ uvedla televize ve svém prohlášení.

Jeho tělo našel v hotelovém pokoji ve Francii jeho francouzský přítel Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař restaurace Bernadin, která je jednou z nejslavnějších ve Spojených státech.

Svoboda, rovnost, camembert! Šéfkuchaři ve Francii vystoupili na obranu plísňového sýra z Normandie

Číst článek

Bourdain se v pátek ráno oběsil v luxusním hotelu v malebné vinařské obci Kaysersberg v Alsasku na východě Francie, uvedla agentura AFP s odvoláním na prokuraturu v Colmaru.

„Nic v tuto chvíli nenasvědčuje zásahu třetí strany,“ řekl prokurátor Christian de Rocquigny du Fayel. Dodal, že okolnosti smrti amerického šéfkuchaře vyšetřují četníci, na místo byl přivolán i soudní lékař.

Podle CNN Bourdain natáčel další díl své reality show z Neznámých končin. „Tony byl mimořádný talent,“ napsal o něm v e-mailu zaměstnancům ředitel televize Jeff Zucker, podle kterého bude kuchař všem chybět nejen pro svou práci, ale i pro vášeň, s jakou ji dělal.

Bourdain byl hlavním konkurentem rovněž známého britského šéfkuchaře Gordona Ramsaye, hlavní postavy reality show Pekelná kuchyně a soutěže Masterchef. Bourdain se také proslavil publikacemi Důvěrnosti z kuchyně, Šéfkuchař na cestách či Bez servítku.

Řada světových osobností vyjádřila lítost nad Bouirdanovou smrtí. Například bývalý americký prezident Barack Obama vzpomínal jak společně v Hanoii „pili pivo a jedli levné, ale výborné nudle".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme