Valtický merlot získal titul šampiona na vinařské soutěži v USA, porota ocenila medailemi 70 vín z Česka

Titul šampiona v kategorii červených vín, deset velkých zlatých, 14 zlatých a 45 stříbrných medailí získali vinaři z Moravy a Čech na soutěži Finger Lakes International Wine Competition ve státě New York v USA. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů z Česka finančně podpořil.

Tento článek je více než rok starý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinné sklepy Chateau Valtice.

Vinné sklepy Chateau Valtice. | Zdroj: Profimedia

Letošní 20. ročník soutěže, která je označována za jednu z největších benefičních soutěží pro charitativní účely na světě, se měl konat v květnu, kvůli pandemii koronaviru ale pořadatelé soutěž posunuli na červenec.

VIDEO: Jedlík v USA stanovil světový rekord v pojídání hotdogů. Za deset minut jich spořádal 75

Číst článek

„Každá komise seděla a hodnotila v samostatné oddělené místnosti, vína chystali dobrovolníci v maskách a rukavicích, vše se dezinfikovalo, lidé dodržovali opatrně vzdálenosti,“ uvedl Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier, který účast vinařů z Česka organizoval. Kvůli uzavřeným hranicím letos vína hodnotili prakticky pouze odborníci z USA.

Titul šampiona

Do soutěže z Česka putovalo 202 vzorků, celkem bylo přihlášeno přes 2000 vín a destilátů. Největším úspěchem je titul šampiona, který získal Merlot Premium Collection 2017 z vinařství Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice.

Michelinskou hvězdu obhájily dvě pražské restaurace. V jedné vaří šéfkuchař Radek Kašpárek

Číst článek

„Letošní obrovský úspěch je pro naše rodinné vinařství o to cennější, že jde o šampiona v kategorii červených vín, navíc u odrůdy, která se pěstuje ve všech významných vinařských státech. Takže konkurence je skutečně obrovská. Již několik let rádi boříme mýty o tom, že na Moravě nejdou vyrobit světová červená vína,“ řekl ředitel Chateau Valtice David Šťastný.

Merlot z Valtic získal i velkou zlatou medaili, dvě velké zlaté získalo Vinařství Volařík za Pálavu 2018 a Rulandské bílé 2017, po jedné medaili například vinařství Modrý sklep, vinařství Vican, Košut nebo Sonberk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme