Hmyzí kuličky nebo hamburger z červů. Supermarket ve Švýcarsku začne prodávat netradiční pochoutky

Švýcarští zákazníci budou moct brzy ochutnat hmyzí kuličky nebo hamburger. Řetězec supermarketů Coop oznámil, že netradiční pochoutky začne prodávat příští týden. Jídlo má být založené na moučných červech, kteří jsou bohatí na bílkoviny.

Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hmyz, mouční červi (ilustrační foto) | Foto: OakleyOriginals/Creative Commons Attribution 2.0 Generic | Zdroj: Flickr

Hmyzí produkty dorazí na pulty některých supermarketů Coop v pondělí 21. srpna. Maso do hamburgerů se podle agentury Bloomberg bude prodávat v balení po dvou kusech. Kuličky pak v balení po deseti.

„Tyto produkty jsou ideální pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco o kulinářské rozmanitosti hmyzu,“ uvedl podle Bloombergu v prohlášení manažer firmy Coop Silvio Baselgia.

Netradiční pochoutky budou k dostání nejprve jen v několika pobočkách řetězce Coop. Zákazníci je koupí například v Ženevě, Bernu, Curychu nebo Basileji. Prodejce chce ale do konce roku rozšířit nabídku do více obchodů v zemi.

Coop spolupracuje na hmyzích potravinách se švýcarským start-upem Essento. Narazila také na několik problémů, například podle týdeníku Handelszeitung se potýkala s nedostatkem prověřených brouků. Mouční červi tak zatím pocházejí z Belgie.  

Švýcarsko je první evropskou zemí, která povolila prodej podobného jídla určeného lidem, informovala agentura AFP s odkazem na mluvčího úřadu pro bezpečnost potravin.

Pravidla pro bezpečnost potravin se ve Švýcarsku měnila v květnu, aby se mohly začít prodávat tři druhy: cvrčci, kobylky a mouční červi. Hmyz se musí chovat pod přísným dohledem po čtyři generace, než je podle norem považován za vhodný ke konzumaci.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme