Italské úřady chtějí zakázat extrémně pálivé chipsy z Česka. Hot Chip Challenge je trendem na tiktoku

Italský antimonopolní úřad zahájil řízení v souvislosti s extrémně pálivými chipsy s názvem Hot Chip Challenge vyráběnými v České republice. Řízení je namířeno proti společnosti Dave's, která tyto chipsy v Itálii distribuuje, a mohlo by vést k pozastavení jejich prodeje na italském trhu, informovala o víkendu tamní média.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brambůrky označované také jako "chipsy"

Produkt obsahující chilli je extrémně pálivý, na což upozorňuje i sám výrobce (ilustrační foto) | Foto: Werner Weisser | Zdroj: Pixabay

Chipsy s názvem Hot Chip Challenge se staly předmětem zájmu mládeže, která se natáčí při snaze o jejich konzumaci a videa pak zveřejňuje na sociálních sítích, hlavně na tiktoku. Produkt obsahující chilli je extrémně pálivý, na což upozorňuje i sám výrobce.

Obchod ve Francii stahuje z prodeje české pálivé chipsy. Hot chip výzva se stala trendem na tiktoku

Číst článek

Podle italského antimonopolního úřadu je při distribuci a marketingu využíván prvek výzvy ke zvýšení atraktivity a prodeje produktu, což vede zejména mladé spotřebitele k nerespektování běžných pravidel opatrnosti, píše list Corriere della Sera.

Italská organizace na ochranu spotřebitelů UNC se podle listu domnívá, že existují podmínky k tomu, aby úřad rozhodl o dočasném zastavení prodeje chipsů v Itálii. Na jaře chipsy Hot Chip Challenge kvůli obavám ohledně jejich bezpečnosti stáhl z prodeje jeden ze supermarketů ve Francii.

Vedení společnosti HOT-CHIP, která chipsy vyrábí, tehdy řeklo, že produkt nebyl stažen z prodeje na základě nesplnění legislativy, ale pouze po rozhodnutí manažera pobočky.

„Jako potravinářská firma jsme samozřejmě byli několikrát kontrolováni Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí i ministerstvem zemědělství, které prokázalo, že naše produkty splňují všechny povinnosti potravinářské firmy. Jsme si vědomi pálivosti používaných papriček obsažené v produktu Hot Chip Challenge, a proto jsme tento produkt konzultovali s ministerstvem zemědělství, odborem bezpečnosti, který se vyjádřil po konzultaci s ostatními členskými státy Evropské unie, že se jedná o surovinu, kterou lze běžně užívat v potravinách,“ uvedla tehdy firma ve svém písemném prohlášení. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme