Japonský automat na medvědí maso je překvapivým úspěchem, čtvrt kila se v něm prodává za 360 korun

Japonci nově prodávají čerstvé medvědí maso v automatech –⁠ a nečekaně je to velký hit. Automat na nádraží v severní prefektuře Akita od jeho instalace na konci loňského roku přitahuje stálý proud zákazníků, píše deník The Guardian. Maso pochází z lokálně zabitých divokých medvědů od lovců, kteří mají povolení k zabití určitého počtu jedinců během sezony.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd hnědý (ilustrační foto)

Medvědí maso je oblíbené v severním Japonsku, kde se prodává v konzervách (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Maso je dostupné na jednom z vlakových nádraží ve městě Semboku. V automatu se prodává za 2200 jenů (v přepočtu zhruba 360 korun) za 250 g a je oblíbené právě u cestujících, kteří na nádraží vystupují, píše server Insider. Provozovatel ale obdržel také požadavky na zaslání objednávky do asi 400 kilometrů vzdáleného Tokia.

Medvěd na kokainu, zmrzlině a marihuaně. Zvěř při návštěvách obydlených lokalit nachází omamné látky

Číst článek

Lidé si v automatu můžou koupit lokálně zabitého divokého medvěda jako regionální specialitu. Maso pochází ze zvířat odchycených v horách členy místního loveckého klubu, kteří mají povolení k zabití určitého počtu jedinců během roční lovecké sezony.

Automat se objevil na nádraží loni v listopadu poté, co místní restaurace Soba Goro využila příležitost a na medvědí maso láká hosty jako na turistickou atrakci.

Spotřeba medvědího masa je nejvyšší v severním Japonsku, kde se prodává v konzervách. Má chuť, kterou někteří přirovnávají ke zvěřině. Medvědí maso chutná čistě a neztuhne, ani když je studené, řekl japonskému serveru The Mainichi mluvčí restaurace.

V Japonsku jsou potravinové automaty zcela běžné. Nabízí široký sortiment, od základních potravin, jako jsou teplé a studené nápoje, až po jedlý hmyz.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme