Sto lahví víc než půl století staré whisky nabídne japonská palírna. Jedna bude stát 630 000 korun

Japonská společnost Suntory Spirit nabídne k prodeji 100 lahví jednosladové whisky, tzv. single malt, která zraje v sudech od roku 1964. Cena za lahev má dosáhnout tří milionů jenů (téměř 630 000 Kč), uvedla agentura Kjódó.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonská společnost Suntory Spirit nabídne k prodeji 100 lahví jednosladové whisky, tzv. single malt, která zraje v sudech od roku 1964 (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka PxHere (CC0 Public Domain)

Lahve více než 50 let staré whisky Yamazaki o objemu 700 mililitrů budou nejdražším produktem japonské firmy. Zájemci se mohou přihlásit o lahev na internetu od 14. února. Noví majitelé pak budou vybráni losem a lahve budou odesílány od 30. června.

Whisky v ohrožení kvůli tvrdému brexitu? Skotský ministr žádá Londýn o ochranu místních produktů

Číst článek

Produkt je směsí více druhů nemíchané whisky uchovávané v sudech z bílého dubu v palírně Yamazaki v prefektuře Ósaka více než 55 let. Bude tak nejstarší z whisek, které společnost prodává. Má sytě jantarovou barvu s bohatou ovocnou vůní a vícevrstvou chutí. Lahve budou balené v lakované krabici.

Suntory již mezi lety 2005 a 2011 prodala při třech různých příležitostech padesátiletou whisky Yamazaki v omezeném množství za cenu jeden milion jenů (210 000 Kč) za lahev.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme