Nejezte psí maso, vyzvala Hanoj své obyvatele. Chce zlepšit reputaci města v očích turistů

Úřady vietnamské metropole Hanoje vyzvaly obyvatele, aby - v zájmu zlepšení reputace města - přestali konzumovat psí maso. To je pro mnohé Vietnamce delikatesou, která navíc údajně posiluje fyzickou výdrž, napsala ve středu agentura AP.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psí maso je stále k dostání i v obchodech a tržištích Hanoje, jí se jak opékané, tak vařené ve vodě nebo v páře. | Zdroj: Reuters

Obchod se psy, jejich zabíjení a konzumace podle města „vyvolávají negativní reakce mezi turisty a cizinci žijícími v Hanoji“.

Úřady se také obávají šíření vztekliny při nesprávném chovu zvířat. Krok hlavního města je součástí celostátní strategie s cílem vzteklinu do roku 2021 vymýtit.

Číňané budou hůř shánět oblíbenou pochoutku. Mezinárodní řetězec stahuje z provozoven psí maso

Číst článek

Podle oficiálních čísel žije v Hanoji 493 000 psů a koček, z nichž je více než deset procent chováno pro komerční účely, píše AP.

Náměstek starosty volá také po ukončení konzumace kočičího masa, které podle webu vysílací společnosti FranceInfo sice není tak oblíbené jako psí, ale na venkově se stále prodává.

Psí maso je stále k dostání i v obchodech a tržištích Hanoje, jí se jak opékané, tak vařené ve vodě nebo v páře, píše FranceInfo. Podáváno je tradičně s rýží a rýžovým vínem nebo pivem.

V roce 2017 po nátlaku ochránců zvířat zakázal konzumaci psího masa Tchaj-wan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme