Michelinské hvězdy pro pouliční vývařovny. Ocenění získalo padesát singapurských restaurací

Už padesát restaurací získalo za prvních šest měsíců letošního roku v Singapuru prestižní michelinskou hvězdu. Ta je většinou spojená s luxusními a drahými restauracemi. V Singapuru však v posledních letech bodují spíš pouliční vývařovny.

Singapur Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční průvodce restauracemi a hotely Michelin v letošním vydání věnovaném Francii ocenil 621 restaurací, tedy o pět více než loni.

Tradiční průvodce restauracemi a hotely Michelin (ilustrační foto) | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Jsou rušné, oblíbené a člověk se v nich nají i krátce před půlnocí. Právě tyhle singapurské Hawker streets nabízejí vyhlášené asijské pokrmy jako lasu, nasi goreng, nebo kolomee.

Podle michelinských pravidel nesmí cena jídla přesáhnout v přepočtu hranici 730 korun. Nejvíc nových držitelů michelinské hvězdy provozuje své vývařovny v singapurské čtvrti Little India.

Michelinskou hvězdu udělují komisaři od roku 1926 a je třeba ji po určité době znovu obhájit.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme