Trumpův pohár se pyšní žlutým účesem z cukru. Není to posměšek ale pocta, říká italský zmrzlinář

Summit G7 ze sicilské Taorminy vyhnal k velkému smutku tamních podnikatelů z městečka turisty. Majitel jednoho z taorminských zmrzlináren si ale rozhodně stěžovat nemůže. Jeho speciální gelato pojmenované po Donaldu Trumpovi se stalo mezi členy zahraničních delegací atrakcí.

Taormina/Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Giuseppe Perdichizzi a jeho kolegové z cukrárny se zmrzlinovým koktejlem Coppa Trump. | Foto: Viktor Daněk | Zdroj: Český rozhlas

V sicilské Taormině skončil summit skupiny G7 a obyvatelé antického městečka si oddechli. Vojáci s automatickými puškami a policisté na každém kroku, kroužící vrtulníky, bezpečnostní rámy v uličkách historického centra a akreditační kartičky visící na krku dokonce i malým dětem. To vše pomalu z Taorminy mizí.

Na památku po nejmocnějších politicích planety ale přece jen místním něco zbyde. Například speciální zmrzlina pojmenovaná po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Trumpův zmrzlinový pohár | Foto: Viktor Daněk

Giuseppe Perdichizzi má Donalda Trumpa rád, jeho zmrzlinový koktejl pojmenovaný Coppa Trump, prý nemá být posměškem, ale naopak poctou současnému americkému prezidentovi.

„Američané měli už 45 prezidentů, ale tohle je první, který přišel až sem"
Coppa Trump je složená z amerických národních barev. Do skleničky nejprve přijdou červené jahody, pak bílá mandlová zmrzlina a modrá borůvková. K tomu ještě piškot namočený do Marsaly, silného sicilského vína a na závěr nejdůležitější doplněk: Chomáč ze zkaramelizovaného cukru symbolizující typický Trumpův účes.

Trump neochutnal

Pan Perdichizzi je advokát, zmrzlinárnu Fanaberia prý provozuj spíš jako koníček. A je vidět, že ho náramně baví pozornost, která se jeho zmrzlině dostává.

Italské městečko summitem G7 ožilo, bezpečnostní opatření ale vyhnala mnoho turistů. | Foto: Viktor Daněk

Vytahuje mobil a ukazuje, jak kolem jeho prodejny skutečný Donald Trump prošel a udiveně se prý díval na svou rozesmátou karikaturu na dveřích, zmrzlinu prý ale neochutnal
„Pohár Coppa Trump budeme vyrábět určitě ještě celé léto. Co bude příští rok, nevím. Uvidím, jestli ještě bude Trump prezidentem."

Místní si na summit obvykle stěžují. Vyhnal na začátku sezóny ze starověkého městečka turisty – hlavní zdroj obživy. Giuseppe Perdichizzi je ale přesvědčný, že to je přiměřená cena za to, že teď Taorminu zná celý svět.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme