Maso z krokodýlů, žraloků i chráněných druhů. Ochránci zvířat si stěžují na pořad o vaření

Ekvádorští ochránci zvířat podali stížnost na místní televizi kvůli tomu, že v kulinářské soutěži používala i maso divokých zvířat, včetně krokodýlů či žraloků, z nichž některé druhy jsou v této jihoamerické zemi chráněné. Informoval o tom deník El Comercio. Podle něj aktivisté už dříve také žádali televizní kanál Teleamazonas, který ekvádorskou verzi soutěže Masterchef vysílá, aby se za to veřejně omluvil.

Quito Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krokodýl (ilustrační foto)

V kulinářské soutěži používali i maso krokodýlů (ilustrační maso) | Foto: Bernard Dupont | Zdroj: Flickr

„Totálně nás ignorovali. Neodpověděli nám ani na e-mail ani na vzkazy, které jsme jim nechali, proto saháme k tomuto kroku,“ uvedla Shady Herediaová, mluvčí místního hnutí ochránců zvířat MAN. Stížnost podali ve čtvrtek k prokuratuře v Quitu.

Američtí mariňáci během kurzu přežití popíjejí kobří krev. Bojovníci za práva zvířat volají po zákazu rituálu

Číst článek

Kauza se týká dílu soutěže z počátku ledna, kdy měli její účastníci za úkol připravit jídlo z masa kapybary, jelena, krokodýla a žraloka. Některé z druhů těchto zvířat jsou v Ekvádoru chráněné a za jejich lov, prodej i konzumaci hrozí až tři roky vězení, uvedl deník El Comercio.

Sdružení MAN uvedlo, že vysíláním tohoto dílu televize „znormalizovala používání masa divokých zvířat“ před stovkami tisíc diváků a jednala tak proti ochraně ekosystémů a ohrožených druhů.

Onen díl pořadu Masterchef Ecuador se navíc natáčel v Kolumbii, takže podle ochránců zvířat porušila televize ekvádorské i kolumbijské zákony. Na stranu ochránců zvířat se postavila i ministerstva životního prostředí obou zemí a rovněž kolumbijská prokuratura oznámila, že zahájí vyšetřování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme