Věda pro děti: Jedna rostlina, nahoře rajčata, dole brambory. Jak pěstovat bramborajče?

V létě sklidíte sladká rajčata a na podzim vykopete brambory. A to vše jen díky jedné rostlině, která dává hned dva druhy plodin najednou, nahoře rajčata a dole brambory. Říká se jí tomtato, potatom, česky brambororajče nebo taky bramborajče. Navíc není vůbec pěstitelsky náročná.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bramborajče není žádná geneticky upravená zelenina. Vzniklo klasickým roubováním a existuje díky britským šlechtitelům. Trvalo to ale několik let, než přišli na správné odrůdy, které po naroubování zvládly dobře fungovat na jedné rostlině. Na kořenový základ brambory se naroubuje sazenice cherry rajčete a je to.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak ušetřit místo na zahradě a pěstovat víc plodin na jedné rostlině? Pořiďte si bramborajče

Bramborajče má rádo slunce a pravidelné přiměřené zalévání, rozhodně ale žádnou příliš velkou vlhkost. Stačí mu jen občas přidat přírodní hnojivo.

Pěstitel nesmí zapomenout na oporu pro rajčata, ideálně dřevěnou tyč, po které se mohou popínat. Když tohle všechno splní, tak si v létě můžete pochutnat na sladkých cherry rajčatech a na podzim sklidit ze stejné rostliny brambory.

Kateřina Perglová, Eva Sinkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme