V řeckém paláci našli řemeslníci tisíce lahví cenného vína a alkoholu. Některé se dají stále vypít

V bývalé letní rezidenci řecké královské rodiny řemeslníci objevili tisíce cenných lahví s vínem a dalším alkoholem, a to jak tuzemské, tak zahraniční. Sklepení je staré desítky let a odborníci zatím katalogizovali na 4000 lahví uložených ve více než dvě stě bednách.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle serveru The National Herald je potřeba projít ještě další zhruba 300 beden a vyhodnotit, v jakém stavu lahve jsou. Ilustrační foto | Foto: Mikele Designer | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Mezi alkoholem nalezeným pod palácem Tatoi se skrývají i skvosty jako whisky Chivas v keramické lahvi z 50. let minulého století nebo víno Chateau Margaux, kdy jedna lahev vyjde na více než 30 000 korun.

Mezi nálezy se nacházely také vzácná vína Chateau de Vincennes nebo Chateau de Rotschild.

Nejstarší nález svého druhu. Archeologové v Libanonu objevili vinařství staré přes 2600 let

Číst článek

Pomoc s oceňováním a s klasifikací lahví nabídlo prestižní řecké vinařství Achaia Clauss, které vzniklo už v roce 1861 a dodnes provozuje vinárnu i muzeum. Zaměstnanci tohoto vinařství nyní nalezené lahve klasifikují a rozhodují, které z nich bude možné nadále skladovat a v budoucnu i pít.

Podle serveru The National Herald je potřeba projít ještě další zhruba 300 beden a vyhodnotit, v jakém stavu lahve jsou. Bývalý letní palác řecké královské rodiny je momentálně veřejnosti nepřístupný. V budoucnu se promění v muzeum. 

Monarchie byla v Řecku zrušena v roce 1974. Poslednímu králi, Konstantinovi II., bylo v červnu 81 let. 

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme